Jedna z bardziej intrygujących propozycji na rynku oczyszczaczy powietrza. Model Tower QS oprócz funkcji oczyszczania powietrza, może być jeszcze używany jako sprzęt muzyczny. Wszystko dzięki wbudowanemu głośnikowi JBL. Urządzenie kosztuje obecnie ok. 889 zł. Czy oprócz ciekawych rozwiązań technicznych, oferuje również odpowiednią wydajność?

Cena Winix Tower QS (2021-10-14) – 889 zł (wyprzedany)

Oczyszczanie powietrza

W modelu Winix Tower QS za czystość powietrza odpowiada zintegrowany trójfunkcyjny filtr cylindryczny typu „All-in-One”. Ten sam, który znajdziemy w standardowym modelu Tower Q. Filtr ten składa się:

 • filtra wstępnego
 • filtra (True)HEPA
 • filtra węglowego

Analogicznie w modelu Tower QS znajdziemy także jonizator wykorzystujący technologię PlasmaWave, znaną z innych modeli koreańskiego producenta. Dzięki niej urządzenie produkuje jony ujemne, pozwalające pozbyć się nadmiaru jonów dodatnich z otoczenia, jak również neutralizujące mikroorganizmy i inne szkodliwe związki.

Żywotność i cena filtrów

Zintegrowany filtr 3w1 – cena 279 zł, wymiana raz do roku.

Tryb pracy i eksploatacja

Winix Tower QS nie różni się zbyt wiele od modelu oczyszczacza powietrza Winix Tower Q. Urządzenie posiada te same parametry wydajności oraz filtracji. Również zakres funkcji jest bardzo podobny, z tą że różnicą, iż w modelu Tower QS znajdziemy wbudowany pełnozakresowy, 16-watowy głośnik Bluetooth JBL. Posiadając dwie membrany pasywne dla wzmocnienia niskich tonów, pozwala cieszyć się pełnią dźwięku, zapewniając nie tylko zdrową, ale i żywą atmosferę.

Ponadto Tower QS posiada także 4 prędkości oczyszczania, regulowane manualnie lub w trybie automatycznym. W przeciwieństwie do modelu Tower Q, nie znajdziemy tu modułu wi-fi, a jedynie bluetooth do sterowania głośnikiem. Oprócz niego, urządzenie posiada timer, blokadę rodzicielską czy czujnik światła.

Wydajność oczyszczania w najwyższym trybie to 366 m³/h. Zdaniem producenta wynik ten pozwala na oczyszczenie aż 90 m². Niestety już na pierwszy rzut oka widać, że deklarowana powierzchnia jest znacznie zawyżona.

Jeżeli Tower QS faktycznie oczyszczałby 90 m², współczynnik CADR urządzenia musiałby wynosić ok. 720 m³/h. 366 m³/h pozwala na utrzymanie czystości na powierzchni około 45 m².

Zobacz ranking oczyszczaczy powietrza >>

Wygląd

Z wyglądu model QS niewiele różni się od wersji Q. Zauważalną zmianą jest obecność srebrnego paska w górnej części urządzenia, w której ukryty jest głośnik Bluetooth JBL. Winix Tower QS ma również te same wymiary co wersja Q – 31 x 31 x 75 cm. Jest od niej nieco cięższy, ważąc ok. 8,5 kg.

Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Winix Tower QS

MarkaWinix
Model Tower QS
Cena889 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza [m³/h]73, 90, 120, 180, 366
Zalecana maks. powierzchnia [m²]*45
Zalecana maks. kubatura [m³]114
Głośność [dB]28 – 56
Pobór mocy [W]55
Liczba prędkości wentylatora4
Filtr wstępny tak
Filtr HEPA H13
Skuteczność wg klasyfikacji filtra HEPA99,95%
Filtr węglowytak
Żywotność filtrów1 rok. Cena – 279 zł
Waga [kg]8,5
Gwarancja2 lata

* przyjmujemy, że na każdy 1 m² pomieszczenia o wysokości wynoszącej 2,5 metra oczyszczacz powietrza powinien oferować minimum wartość maks. CADR dla pyłów równą 8 m³/h.

Uwaga! W wielu miejscach można znaleźć informację o skuteczności 99,97% i jest to norma amerykańska. My na rankingu przyjęliśmy wersję europejską, stąd skuteczność na poziomie 99,95%.

Czy warto kupić oczyszczacz powietrza Winix Tower QS?

Oczyszczacz powietrza Winix Tower QS jest tak naprawdę tym samym urządzenie, co Winix Tower Q, wzbogaconym jedynie o głośnik Bluetooth JBL. Jest to z pewnością ciekawe połączenie, które może skusić niektórych użytkowników (w szczególności fanów urządzeń 2w1).

Dla nas istotniejszymi parametrami są chociażby wydajność, automatyzacja czy zastosowane filtry. Pod tym względem Winix Tower QS wypada przyzwoicie. Wydajność oczyszczacza o wartości max. 366 m³/h pozwala oczyścić powietrze na przestrzeni 45 m². Wprawdzie wartości te różnią się znacznie od deklarowanych przez producenta, jednak wciąż mogą stanowić o atrakcyjności sprzętu.

Podobnie jak model Tower Q, oczyszczacz Winix Tower QS pozwala cieszyć się trybem automatycznym, timerem czy blokadą rodzicielską.

Galeria zdjęć Winix Tower QS

Winix Tower QS w naszej opinii

Zalety

 • Tryb automatyczny
 • Funkcja jonizacji z możliwością wyłączenia
 • Wbudowany głośnik bluetooth JBL
 • Timer
 • Czujnik światła
 • Wskaźnik wymiany filtrów

Wady

 • Brak numerycznego wskaźnika PM2,5

Sprawdź oczyszczacze powietrza Winix do 40 m2, polecane przez RO:

 • Recenzowany – Winix Tower QS– metraż 45,75 m² (CADR: 366 m³/h), cena: 889 zł, brak czujnika PM2,5, czujnik światła, filtr HEPA H13, Jonizacja PlasmaWave, głośnik Bluetooth JBL
 • Winix P300  – metraż: 41,25 m² (CADR: 330 m³/h), cena: 1049 zł, filtr HEPA H13, jonizacja PlasmaWave
 • Winix U300  – metraż: 37,5 m² (CADR: 300 m³/h), cena: 1319 zł, brak czujnika PM2,5, czujnik TVOC oraz światła, filtr HEPA H13, Jonizacja PlasmaWave
 • Winix Tower Q metraż: 45,75 m² (CADR: 366 m³/h), cena: 1399 zł, czujnik PM2,5 oraz światła, filtr HEPA H13, Jonizacja PlasmaWave, WiFi oraz aplikacja WINIX
 • Winix NK300 – metraż: 45,75 m² (CADR: 366 m³/h), cena: 1549 zł brak czujnika PM2,5, czujnik TVOC oraz światła, filtr HEPA H13, Jonizacja PlasmaWave

Jak oceniasz recenzję?

Aby wystawić ocenę kliknij w gwiazki

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

3 komentarze

 • <cite class="fn">Bogna</cite> <span class="says">says:</span>

  Dobry oczyszczacz powietrza, użytkuję od zimy i jest ok.

 • <cite class="fn">Krzysiek</cite> <span class="says">says:</span>

  Dziwne, wygrywają przeciętne oczyszczacze, nieznanych firm, o podstawowych funkcjach z najgorszymi filtrami i przestarzałymi rozwiązaniami zostawiając w tyle całą śmietankę nowoczesnych urządzeń, dziwne:)

  • <cite class="fn">Łukasz Rajzer</cite> <span class="says">says:</span>

   Algorytm rankingu jest niezmienny od 3 lat. Ocenia Opłacalność i Możliwości. Możliwości to przede wszystkim maksymalny CADR i jego stosunek do parametrów takich jak hałas oraz zużycie energii. Opłacalność to stosunek Możliwości do ceny.
   Same filtry czy to E11 czy H13 nie mają większego znaczenia w tempie filtracji. Uwzględniamy je w ocenie, ale one są już uwzględnione w CADR, bo tak wygląda procedura mierzenia tempa filtracji. Należy też zauważyć, że także całkiem nowe i markowe rozwiązania korzystają z filtrów E11 czy E12, jak np. oczyszczacze Electroluxa. Nasze testy laboratoryjne, gdzie mierzymy tempo redukcji PM1, PM2.5 i PM10 nie wykazują żadnych odstępstw w urządzeniach mające takie filtry.
   Co ciekawe, jeśli w urządzeniu z oryginalnym filtrem E11/E12 użyjemy zamiennika z H13, to tempo filtracji spada, bo szczelność rośnie o kilka %, ale sam przepływ spada o kilkanaście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje oczyszczaczy powietrza

12 marca 2024 · 9 minut czytania

Recenzja Sharp UA-KIN52E-W i UA-KIN52E-H. Oczyszczacz 2w1, od teraz z Wi-Fi

Sharp UA-KIN52 – najważniejsze cechy Wi-Fi zagościło w kolejnym modelu oczyszczaczy powietrza Sharp. I choć wciąż, stanowią one dość mały …

29 lutego 2024 · 7 minut czytania

Recenzja Sharp UA-KIN42E-W i UA-KIN42E-H. Popularny oczyszczacz 2w1 z nową funkcją Wi-Fi.

Sharp UA-KIN42 – najważniejsze cechy Sharp-UA-KIN42 to zmodernizowana wersja Sharp UA-KIN40, rozbudowana o moduł Wi-Fi. Pozostałe cechy pozostają bez zmian. …

16 lutego 2024 · 8 minut czytania

Xiaomi Smart Air Purifier Elite. Wydajny, ale dość drogi. Godny następca Pro H?

Xiaomi Smart Air Purifier Elite – najważniejsze cechy Najnowszy i największy oczyszczacz Xiaomi – model Air Purifier Elite to propozycja …

9 lutego 2024 · 7 minut czytania

Rozsądnie wyceniony średniej klasy oczyszczacz Philips AC2936/13 – warto kupić?

Philips AC2936/13 w naszej opinii Philips AC2936/13 w skrócie Philips AC2936/13 to oczyszczacz przeznaczony do pomieszczeń o metrażu max. 48 …

2 lutego 2024 · 5 minut czytania

Recenzja Electrolux Pure Multi 700 EPU73771DG. Oczyszczanie i ewaporacyjne nawilżanie, ale czy wydajne?

Electrolux Pure Multi 700 EPU73771DG to pierwszy oczyszczacz powietrza szwedzkiej marki, wyposażony w funkcję nawilżacza. Urządzenie wykorzystuje technologię ewaporacji. Niestety …