Webber HH3002 w naszej opinii

Zalety

  • Higrostat
  • Jonizator powietrza
  • Zbiornik na wodę o przyzwoitej pojemności (3 litry)

Wady

  • Konkurencja oferuje w tej cenie WiFi i sterowanie mobilne
  • Ograniczony zakres funkcji

Firma Webber, znana m.in. z dość tanich oczyszczaczy powietrza, ma w swojej ofercie również ewaporacyjne nawilżacze. Świadomi bezpiecznego i wygodnego charakteru technologii ewaporacji, postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej nawilżaczowi Webber HH3002. Wg deklaracji producenta urządzenie oferuje przyzwoitą wydajność nawilżania na poziomie 300 ml/h. Zdaniem Webbera powinno to wystarczyć do nawilżenia. Wg przyjętego przez nas przelicznika, będzie to nawet do 42 m2.

Urządzenie może pochwalić się również niezłym, 3-litrowym zbiornikiem na wodę oraz zainstalowanym jonizatorem powietrza. Niestety po zakupie sprzętu okazało się, że jonizator powietrza nie działa. Nie udało nam się również znaleźć higrostatu. Czy warto więc kupić Webber HH3002?

Cena Webber HH3002 (2023-10-04) – 449 zł (link do Ceneo.pl)

Cena Webber HH3002 w sklepie producenta Webber (2023-10-04) – 539 zł (link do Webber.com.pl)

Nawilżanie powietrza

Webber HH3002 filtr z przodu

Webber HH3002 wraz z filtrem ewaporacyjnym Webber HH3002F. Materiały własne Ranking-Oczyszczaczy.pl

W środku nawilżacza powietrza Webber znajdziemy cylindryczny filtr ewaporacyjny oznaczony „HH3002F”. Powietrze Strumień powietrza generowany przez silnik przechodzi przez nawilżoną powierzchnię filtra, dzięki czemu do pomieszczenia wydostaje się wilgotne, a jednocześnie czyste powietrze.

Maksymalna wydajność nawilżania modelu Webber HH3002 to 300 ml/h. Wielkość zbiornika z wodą to 3 litry. Wg zapewnień producenta sprzęt może pracować do 10 godz. bez konieczności dolewania wody. Dodatkowo filtr pokryto powłoką antybakteryjną SilverNano.

Dodatkową funkcją miał być jonizator powietrza. Niestety po włączeniu funkcji jonizacji, pomiar naszym miernikiem jonów AlphaLab AIC2 nie wykazał żadnych zmian w ich stężeniu.

Webber HH3002 jonizacja powietrza test

Pomiar poziomu jonów w nawilżaczu Webber HH3002 miernikiem jonów AlphLab AIC2. Materiały własne Ranking-Oczyszczaczy.pl

Cena i żywotność filtra

Filtr ewaporacyjny Webber HH3002F – 79 zł (link do Ceneo.pl)

Tryb pracy i eksploatacja

Webber HH3002 jest typowym nawilżaczem ewaporacyjnym z tzw. „średniej półki„, przeznaczonym do typowych potrzeb. 300 ml/h wydajności to standard w liczących się urządzeniach tego typu. Również zbiornik na wodę jest idealnie skrojony na miarę – nie za duży, nie za mały.

Ograniczony zakres funkcji – 2 prędkości, tryb nocny i brak higrostatu

Problemem dla niektórych może być natomiast dość ograniczony zakres funkcji. W standardzie bowiem znalazły się jedynie 2 prędkości nawilżania oraz 3 tryby do wyboru: auto, nocny oraz manualny.

Oprócz tego urządzenie oferuje możliwość ustawienia timera (na 1, 2, 4 lub 8 godzin), który automatycznie wyłączy sprzęt po upływie określonego czasu.

Czytelny, dotykowy wyświetlacz LED

Wszystkie funkcje uruchamiamy, wciskając odpowiednie guziki na dotykowym wyświetlaczu LED, będącym jednocześnie panelem sterowania.

Webber HH3002 otwarty

Webber HH3002 z otwartą górną pokrywą, materiały producenta Webber

Webber HH3002, podobnie jak np. nawilżacz Blaupunkt AHE601 posiada jednoczęściową konstrukcję. Rozwiązanie to ma swoje plusy i minusy. Z jednej strony napełnienie wody jest szybsze i łatwiejsze – sprowadza się jedynie do uniesienia górnej pokrywy. Z drugiej łatwiej przez nieuwagę zalać poszczególne elementy konstrukcji urządzenia.

Kultura pracy nawilżacza Webber – cichy, ale mało energooszczędny

Nawilżacz powietrza Webber HH3002 możemy pochwalić za dość cichą pracę. Ok. 41,5 dB na 1 poziomie prędkości i 43,5 dB w 2, maksymalnej prędkości, to naprawdę dobry rezultat.

Webber HH3002 nawilżacz test glosnosci

Gorzej natomiast wypada pobór prądu, który jest naszym zdaniem zadziwiająco wysoki. Nawilżacz w trybie Sleep pobiera aż 15 W. Z jednej strony to niewiele, z drugiej jednak konkurencja, np. Klarta Humea WiFi pobiera niespełna 8 W przy maksymalnej mocy (wg naszych testów 6,6 W). Podobny rezultat cechuje Xiaomi Smartmi Evaporative Humidifier 2. Być może wpływ na to ma starsza konstrukcja silnika Webbera.

Webber HH3002 nawilżacz test poboru prądu

Wygląd

Nawilżacz powietrza Webber HH3002 ma następujące wymiary:

  • Wysokość: 345 mm
  • Szerokość: 240 mm
  • Głębokość: 240 mm

Urządzenie zamknięte jest w całkiem zgrabnej bryle prostopadłościanu, który rozszerza się nieco ku górze. Obudowa wykonana została w białym kolorze. Podstawa oraz górny panel zaś w szarym. Na bocznej ścianie znajduje się wskaźnik poziomu napełnienia zbiornika.

Mały minus za dość nachalne naklejki „zdobiące” przedni panel. Minus także za jakość ich wykonania.

Parametry techniczne nawilżacza powietrza Webber HH3002

MarkaWebber
ModelHH3002
Cena449 zł
Rodzaj nawilżaczaewaporacyjny
Maksymalna wydajność300 ml/h
Maksymalna wydajność wg testówb.d.
Pojemność zbiornika na wodę3 l
Ilość prędkości2
Funkcje
  • Jonizator Timer
Głośność (dB)30
Moc (W)18
Elementy wymienneFiltr HH3002F – wymienny co 6 miesięcy. Cena – 79 zł.
Gwarancja2 lata

Czy warto kupić nawilżacz powietrza Webber HH3002?

W porównaniu z nimi nawilżacz powietrza Webber oferuje tylko 2 prędkości. Nie posiada również zdalnego sterowania, a wszystko odbywa się za pomocą dość ubogiego panelu dotykowego. Z drugiej strony jako jeden z bardzo nielicznych nawilżaczy ewaporacyjnych, Webber wyposażony jest w jonizator powietrza. Z reguły producenci, jeśli decydują się na ten ruch, przewidują dodatkową kostkę z jonami srebra.

Galeria zdjęć Webber HH3002

Cena Webber HH3002

Cena Webber HH3002 (2023-10-04) – 449 zł (link do Ceneo.pl)

Cena Webber HH3002 w sklepie producenta Webber (2023-10-04) – 539 zł (link do Webber.com.pl)

Jak oceniasz recenzję?

Aby wystawić ocenę kliknij w gwiazki

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje nawilżaczy powietrza

8 lutego 2024 · 7 minut czytania

Jak grzyby po deszczu? Czy warto kupić nawilżacze ultradźwiękowe z Temu, Allegro?

Widzisz nawilżacz powietrza „grzybek” i zastanawiasz się, co to jest i czy faktycznie działa? Od pewnego czasu media społecznościowe i …

18 stycznia 2024 · 16 minut czytania

Nawilżacz powietrza z Biedronki – Ranking. Co warto wybrać?

Biedronka idzie w ślady Lidla i coraz mocniej wkracza w asortyment wyposażenia domu. Na stronie Biedronka Home możemy znaleźć aż …

12 stycznia 2024 · 5 minut czytania

Nawilżacz powietrza z Biedronki – ultradźwiękowy Blaupunkt AHA501. Warto kupić?

Zalety i wady Najważniejsze cechy Początek stycznia przyniósł ciekawą promocję w sieci sklepów Biedronka. Za 179 zł możemy stać się …

22 grudnia 2023 · 10 minut czytania

Nawilżacz ewaporacyjny Klarta Humea Grande – większy, wydajniejszy, bardziej opłacalny

Klarta Humea Grande w naszej opinii Jeśli po przeczytaniu recenzji zdecydujesz się na zakup nawilżacza powietrza Klarta, prosimy, skorzystaj z …

3 listopada 2023 · 6 minut czytania

Vestfrost VP-H2I20WH – modułowy nawilżacz do oczyszczacza. Warto kupić oddzielnie?

Vestfrost VP-H2I20WH- najważniejsze cechy Vestfrost VP-H2I20WH w naszej opinii Od przybytku głowa boli Nawilżacz powietrza Vestfrost VP-H2I20WH to ciekawa konstrukcja, …