Ultradźwiękowy nawilżacz powietrza Setti+ Smart AH900 to propozycja producenta specjalizującego się w urządzeniach sterowanych mobilnie. Nawilżacz jest wygodny w obsłudze i wydajny, ale ma też swoje wady.

Cena Setti+ Smart AH900 (2023-09-28) – 529 zł (link do Ceneo.pl)

Nawilżanie powietrza

Setti+ Smart AH900 to nawilżacz ultradźwiękowy. Woda (wraz z jej zawartością) rozbijana jest przez ultradźwięki na mikroskopijne cząsteczki i w postaci mgiełki trafia do powietrza. Deklarowana wydajność maksymalna wynosi 400 ml/h. W urządzeniu znalazł się zbiornik na wodę o pojemności 4,3 l.

Tryb pracy i eksploatacja

Nawilżacz Setti+ Smart AH900 pracuje w 7 prędkościach. Może emitować zarówno chłodną, jak i ciepłą mgiełkę. Wbudowany higrostat umożliwia utrzymanie wyznaczonego poziomu nawilżenia. Użytkownik ma do dyspozycji kilka zaprogramowanych trybów pracy.

Tryb Auto
Nawilżacz sam dostosowuje wilgotność powietrza do temperatury. Co minutę kontroluje poziom nawilżenia i gdy jest niższy od pożądanego, zaczyna pracować w najwyższej prędkości, a kiedy cel zostanie osiągnięty, przechodzi do prędkości najniższej.

Tryb Nocny
Urządzenie pracuje w niskich prędkościach z wyłączonym podświetleniem. 

Tryb Health
W tym trybie nawilżacz również samodzielnie dopasowuje wilgotność do temperatury. Emituje ciepłą mgiełkę i korzysta z lampy UV.

Tryb Baby
Urządzenie dąży do uzyskania wilgotności na poziomie 55%. Pracuje z pełną mocą do czasu osiągnięcia tego celu. Dodatkowo używa plazmy sterylizującej i lampy UV.

Poniższa tabela prezentuje, w jaki sposób wygląda zależność między temperaturą a wilgotnością w nawilżaczu Setti+ Smart AH900.

Tabela prezentująca zależność między temperaturą a wilgotnością

Setti+ Smart AH900 ma filtr ceramiczny, który usuwa osady mineralne obecne w wodzie. Dodatkowo znalazły się tutaj dwie technologie, które mają odpowiadać za eliminację zanieczyszczeń:

  • generator zimnej plazmy – pod wpływem plazmy zachodzą reakcję między tlenem, azotem i parą wodną, co skutkuje powstawaniem substancji o działaniu dezynfekującym, usuwane są w rezultacie bakterie, wirusy,  
  • lampa UV – jej światło niszczy DNA bakterii i wirusów obecnych w powietrzu, a tym samym unieszkodliwia je.

Nawilżacz powietrza Setti+ Smart AH900 oferuje takie funkcje jak:

  • timer wyłączenia – z regulacją co 1 godzinę w zakresie od 1 do 12 godzin,
  • aromaterapia – po wlaniu na specjalną tackę kilku kropel olejku eterycznego rozprowadza w pokoju zapach.

Maksymalny poziom hałasu podczas pracy wynosi 35 dB. Gorzej wypada zużycie energii, które sięga 110 W, co zapewne ma związek z emisją ciepłej mgiełki.

Nawilżaczem można sterować poprzez panel, pilot oraz urządzenia mobilne. W celu skorzystania z trzeciej opcji, należy zainstalować aplikację Tuya.

Wygląd

Nawilżacz ultradźwiękowy Setti+ Smart AH900 ma kształt prostopadłościanu o lekko zaokrąglonych bokach. Obudowa jest w całości srebrna. Naszym zdaniem nie zachwyca wyglądem, ale z pewnością są osoby, którym może przypaść do gustu.

Parametry techniczne nawilżacza powietrza Setti+ Smart AH900

MarkaSetti+
ModelSmart AH900
Cena529 zł
Rodzaj nawilżaczaultradźwiękowy
Maksymalna wydajność (ml/h)400
Pojemność zbiornika na wodę (l)4,3
Ilość prędkości7
Funkcjezimna plazmahigrostattimeraromaterapiazdalne sterowanie pilotem i smartfonemlampa UV
Głośność (dB)do 35
Moc (W)do 110
Elementy wymienneb.d.
Gwarancja2 lata

Czy warto kupić nawilżacz powietrza Setti+ Smart AH900?

Nawilżacz Setti+ Smart AH900 prezentuje się ciekawie i jest bardzo wydajny. Warto jednak pamiętać, że w tej cenie możemy kupić nawilżacz ewaporacyjny, który jest bezpieczniejszym rozwiązaniem. Konieczność zakupu wody destylowanej i wysokie zużycie prądu sprawiają, że Setti+ Smart AH900 generuje dość duże wydatki. 

Uwaga! Do nawilżaczy ultradźwiękowych należy wlewać wodę pozbawioną minerałów (woda destylowana lub woda po odwróconej osmozie). Woda z kranu posiada dużo minerałów, które przy przy pomocy ultradźwięków jest rozdrabniana i emitowana do powietrza w formie niepożądanego „białego pyłu”. Z tego powodu polecamy ewaporacyjne nawilżacze powietrza wykorzystujące najzdrowszą metodę nawilżania. 

Zapraszamy na nasz Ranking Nawilżaczy – sprawdź jak wypadły w nim nawilżacze ewaporacyjne.

Cena Setti+ Smart AH9

Cena Setti+ Smart AH900 (2023-09-28) – 529 zł (link do Ceneo.pl)

Galeria zdjęć Setti+ Smart AH900

Setti+ Smart AH900 w naszej opinii

Zalety

  • Higrostat
  • Timer
  • Sterowanie smartfonem

Wady

  • Nawilżanie metodą ultradźwięków
  • Bardzo wysoki pobór prądu

Jak oceniasz recenzję?

Aby wystawić ocenę kliknij w gwiazki

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje nawilżaczy powietrza

8 lutego 2024 · 7 minut czytania

Jak grzyby po deszczu? Czy warto kupić nawilżacze ultradźwiękowe z Temu, Allegro?

Widzisz nawilżacz powietrza „grzybek” i zastanawiasz się, co to jest i czy faktycznie działa? Od pewnego czasu media społecznościowe i …

18 stycznia 2024 · 16 minut czytania

Nawilżacz powietrza z Biedronki – Ranking. Co warto wybrać?

Biedronka idzie w ślady Lidla i coraz mocniej wkracza w asortyment wyposażenia domu. Na stronie Biedronka Home możemy znaleźć aż …

12 stycznia 2024 · 5 minut czytania

Nawilżacz powietrza z Biedronki – ultradźwiękowy Blaupunkt AHA501. Warto kupić?

Zalety i wady Najważniejsze cechy Początek stycznia przyniósł ciekawą promocję w sieci sklepów Biedronka. Za 179 zł możemy stać się …

22 grudnia 2023 · 10 minut czytania

Nawilżacz ewaporacyjny Klarta Humea Grande – większy, wydajniejszy, bardziej opłacalny

Klarta Humea Grande w naszej opinii Jeśli po przeczytaniu recenzji zdecydujesz się na zakup nawilżacza powietrza Klarta, prosimy, skorzystaj z …

3 listopada 2023 · 6 minut czytania

Vestfrost VP-H2I20WH – modułowy nawilżacz do oczyszczacza. Warto kupić oddzielnie?

Vestfrost VP-H2I20WH- najważniejsze cechy Vestfrost VP-H2I20WH w naszej opinii Od przybytku głowa boli Nawilżacz powietrza Vestfrost VP-H2I20WH to ciekawa konstrukcja, …