Xiaomi Water Purifier to urządzenie, którego zadanie polega na oczyszczaniu wody jeszcze przed wypłynięciem z kranu. Dzięki wyeliminowaniu związków organicznych, bakterii oraz innych zanieczyszczeń woda nadaje się do spożycia nawet bez gotowania. Czy zgodnie z zapewnieniami producenta oczyszczacz wody Xiaomi Water Purifier może sprawić, że woda płynąca z kranu stanie się równie czysta i bezpieczna dla człowieka jak ta kupowana w sklepie?

Oczyszczanie wody wg marki Xiaomi

Xiaomi Water Purifier wykorzystuje technologię odwróconej osmozy, która jest uznawana za najskuteczniejszą metodę oczyszczania wody. Mechanizm działania oczyszczacza opiera się na wspólnej pracy czterech filtrów, takich jak:

1. (PP) – bawełniany polipropylenowy

Pełni funkcję filtra wstępnego, którego zadanie polega na wychwyceniu największych zanieczyszczeń, czyli m.in. osadów, rdzy i drobnych włókien.

2. (CI) – aktywny filtr węglowy

Oczyszcza wodę ze związków organicznych, a zarazem pozbawia ją chloru i zapachu.

3. (RO) – filtr odwróconej osmozy

Można go uznać za najważniejszy element systemu filtracyjnego urządzenia, ponieważ to właśnie on odpowiada za odwróconą osmozę. Odfiltrowuje z wody bakterie, metale ciężkie oraz związki organiczne. Skuteczność RO według Xiaomi jest o 95% lepsza od filtrów wykorzystywanych w przemyśle.

4. (CII) – filtr węglowy

Jego zadanie polega na poprawie smaku wody po zakończeniu filtracji.

W rezultacie Xiaomi Mi Water Purifier usuwa:

 • 99,9% – metali ciężkich,
 • 99,9% – bakterii,
 • 99,7% – substancji organicznych,
 • 100% – pozostałych zanieczyszczeń.

Tryb pracy i eksploatacja

Jedną z ważnych zalet oczyszczacza wody marki Xiaomi jest łatwość i szybkość montażu. Instalacji urządzenia można dokonać samodzielnie, a czas wykonania tego zadania nie powinien przekroczyć kilku minut. Dużym ułatwieniem są dołączone do oczyszczacza adaptery, które pasują do większości kranów.

Filtr zaprojektowany przez inżynierów Xiaomi charakteryzuje się zwiększoną powierzchnią filtracji i regulacją liczby kanałów, co oznacza ośmiokrotnie większą prędkość oczyszczania. Takie rozwiązanie zastosowano m.in. w celu zapobiegnięcia skutkowi ubocznemu procesu oczyszczania, jakim jest spowolnienie przepływu wody.

https://www.youtube.com/watch?v=JP8QncFGIhY

Sposób działania oczyszczacza wody Xiaomi Water Purifier

Jak przystało na urządzenie marki Xiaomi, uzdatniaczem wody można sterować za pomocą aplikacji mobilnej Mi Home. Pozwala ona m.in. na skontrolowanie stanu wody przed i po filtracji, a także informuje o konieczności wymiany filtrów, gdyż po pewnym czasie ulegają one zużyciu. Ich wytrzymałość oraz koszt prezentuje poniższa tabela:

Rodzaj filtraŻywotnośćCena w złKoszt roczny w zł
PP3-6 m-cy69138-276
CI6-12 m-cy7979-158
RO18-24 m-ce569284-379
CII6-12 m-cy7979-158

Można zatem obliczyć, że rocznie na filtry trzeba przeznaczyć od 580 do 971 zł.

Wygląd

Produkty firmy Xiaomi cenione są również ze względu na swoje walory estetyczne. Oczyszczacz wody Xiaomi Water Purifier nie jest pod tym względem wyjątkiem. Minimalistyczny design i elegancka biała obudowa sprawiają, że nie wpływa negatywnie na wygląd kuchni.

Parametry techniczne oczyszczacz wody  Xiaomi Water Purifier

Marka i modelXiaomi Water Purifier
Cena
ostatnia cena 916 zł
Rodzaj wykorzystywanych filtrów
 • odwrócona osmoza
 • filtr węglowy I
 • filtr węglowy II
 • filtr polipropylenowy
Roczny koszt filtrów580-971 zł
Przepustowość wody1 l/min
Moc 
Wymiary205 x 260 x 410 mm
Waga15 kg
Rekomendowany sposób montażuObok kranu

Czy warto kupić oczyszczacz wody Xiaomi Water Purifier?

Xiaomi Mi Smart Water Purifier to dobra propozycja dla osób, które mają obawy przed piciem kranowej wody i nie chcą polegać wyłącznie na dzbankach filtrujących. Urządzenie sprawia, że woda wypływająca z kranu jest krystalicznie czysta, tak więc nadaje się do bezpośredniego spożycia. Montując oczyszczacz w swojej kuchni trzeba liczyć się z ograniczeniem tempa przepływu wody, gdyż spadek przepustowości jest odczuwalny, chociaż firma Xiaomi zadbała o ograniczenie tego problemu. Nie stanowi to jednak dużej wady, biorąc pod uwagę korzyści wynikające z procesu oczyszczania wody kranowej przy wykorzystaniu odwróconej osmozy.

Galeria zdjęć Xiaomi Water Purifier

Xiaomi Water Purifier w naszej opinii

Zalety

 • Wykorzystywanie technologii odwróconej osmozy
 • Mobilne sterowanie
 • Estetyczny wygląd

Wady

 • Trudno dostępny

Jak oceniasz recenzję?

Aby wystawić ocenę kliknij w gwiazki

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje oczyszczaczy powietrza

12 marca 2024 · 9 minut czytania

Recenzja Sharp UA-KIN52E-W i UA-KIN52E-H. Oczyszczacz 2w1, od teraz z Wi-Fi

Sharp UA-KIN52 – najważniejsze cechy Wi-Fi zagościło w kolejnym modelu oczyszczaczy powietrza Sharp. I choć wciąż, stanowią one dość mały …

29 lutego 2024 · 7 minut czytania

Recenzja Sharp UA-KIN42E-W i UA-KIN42E-H. Popularny oczyszczacz 2w1 z nową funkcją Wi-Fi.

Sharp UA-KIN42 – najważniejsze cechy Sharp-UA-KIN42 to zmodernizowana wersja Sharp UA-KIN40, rozbudowana o moduł Wi-Fi. Pozostałe cechy pozostają bez zmian. …

16 lutego 2024 · 8 minut czytania

Xiaomi Smart Air Purifier Elite. Wydajny, ale dość drogi. Godny następca Pro H?

Xiaomi Smart Air Purifier Elite – najważniejsze cechy Najnowszy i największy oczyszczacz Xiaomi – model Air Purifier Elite to propozycja …

9 lutego 2024 · 7 minut czytania

Rozsądnie wyceniony średniej klasy oczyszczacz Philips AC2936/13 – warto kupić?

Philips AC2936/13 w naszej opinii Philips AC2936/13 w skrócie Philips AC2936/13 to oczyszczacz przeznaczony do pomieszczeń o metrażu max. 48 …

2 lutego 2024 · 5 minut czytania

Recenzja Electrolux Pure Multi 700 EPU73771DG. Oczyszczanie i ewaporacyjne nawilżanie, ale czy wydajne?

Electrolux Pure Multi 700 EPU73771DG to pierwszy oczyszczacz powietrza szwedzkiej marki, wyposażony w funkcję nawilżacza. Urządzenie wykorzystuje technologię ewaporacji. Niestety …