Oczyszczacz Winix Zero + to propozycja południowokoreańskiej firmy Winix, specjalizującej się w produkcji urządzeń oczyszczających powietrze wewnątrz budynków. Ten model kosztuje obecnie 1674 zł (cena z 14.09.2023 r.) i według producenta sprawdzi się w pomieszczeniach o wielkości nawet 120 m². Czy rzeczywiście jest aż tak wydajny i zasługuje na uwagę?

Cena Winix Zero + (2023-09-14) – 1674 zł (link do Ceneo.pl)

Oczyszczanie powietrza

Oczyszczacz powietrza Winix Zero Plus został wyposażony w:

 • filtr wstępny, zatrzymujący duże zanieczyszczenia,
 • filtr węglowy, który pochłania niebezpieczne gazy i brzydkie zapachy,
 • filtr HEPA klasy H13, wychwytujący pył zawieszony i inne cząsteczki stałe o małych rozmiarach,
 • jonizator PlasmaWave, który ułatwia usuwanie bakterii i wirusów.

Dla zapewnienia jeszcze lepszej ochrony przed bakteriami filtry pokryte zostały powłoką CleanCel.

Tryb pracy i eksploatacja

Winix Zero + to oczyszczacz pracujący w pięciu prędkościach. Urządzenie może samodzielnie sterować tempem filtracji, ponieważ zostało wyposażone w czujnik, który kontroluje stężenie zanieczyszczeń, w tym pyłu PM2,5 i lotnych związków organicznych. Oczyszczacz ma również czujnik światła, dlatego wieczorem automatycznie przełącza się w tryb nocny.

Użytkownik jest informowany o stanie powietrza poprzez trójkolorowy wskaźnik. Kolor niebieski oznacza niski poziom zanieczyszczeń, bursztynowy średni, a czerwony wysoki. Winix Zero Plus powiadamia też o konieczności wymiany filtra. Dodatkowymi udogodnieniami są timer oraz blokada rodzicielska.

Sterowanie oczyszczaczem powietrza jest możliwe poprzez panel, a także za pośrednictwem aplikacji mobilnej Winix Smart dostępnej na urządzenia z system Android i iOS.

Zobacz ranking oczyszczaczy powietrza >>

Wygląd

Stonowana kolorystyka i prosty kształt oczyszczacza Winix Zero + sprawiają, że może on przypaść do gustu głównie zwolennikom minimalizmu. Wymiary urządzenia to 60 x 41,5 x 24,5 cm.

Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Winix Zero +

MarkaWinix
ModelZero +
Cena1674 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza [m³/h]480
Zalecana maks. powierzchnia [m²]*60
Zalecana maks. kubatura [m³]150
Głośność [dB]26,4, 30,6, 35,2, 40, 56
Pobór mocy [W]10-110
Liczba prędkości wentylatora5
Filtr wstępnytak
Filtr HEPAH13
Skuteczność wg klasyfikacji filtra HEPA99,95%
Filtr węglowytak
Żywotność filtrów6-12 miesięcy
Waga [kg]8,5
Gwarancja2 lata

* przyjmujemy, że na każdy 1 m² pomieszczenia o wysokości wynoszącej 2,5 metra oczyszczacz powietrza powinien oferować minimum wartość maks. CADR dla pyłów równą 8 m³/h

Czy warto kupić oczyszczacz powietrza Winix Zero +?

Maksymalna wydajność oczyszczacza powietrza Winix Zero + to 480 m³/h, tak więc pasuje on do pomieszczeń o powierzchni nie większej niż 60 m².  Mimo, iż nie jest to 120 m², o których wspomina producent, oczyszczacz ten zasługuje na uwagę, ze względu na dobry stosunek ceny do możliwości. Na korzyść modelu Winix Zero + przemawiają głównie wysoki CADR oraz bardzo dobry komfort użytkowania, wynikający z inteligentnej pracy, mobilnego sterowania i niskiej w porównaniu do wydajności głośności filtracji.

Galeria zdjęć Zero +

Winix Zero + w naszej opini

Zalety

 • Dobra wydajność
 • Jonizacja powietrza
 • Tryb automatyczny
 • Wskaźnik jakości powietrza
 • Wskaźnik zużycia filtrów
 • Mobilne sterowanie
 • Timer
 • Dobry stosunek głośności pracy do wydajności oczyszczania

Wady

 • Duże zużycie prądu w wysokich trybach

Cena Winix Zero +

Winix Zero + dostępny jest w oficjalnej dystrybucji w cenie 1674 zł (cena z dnia 14.09.2023r). Aktualną i najniższą cenę Winix Zero + sprawdzisz w serwisie Ceneo.pl.

Sprawdź oczyszczacze powietrza Winix do 60 m2, polecane przez RO:

 • Winix Zero – metraż: 57,75 m² (CADR: 462 m³/h), cena: 699 zł, czujnik pyłów, TVOC oraz światła, filtr HEPA H13, Jonizacja Plasmawave
 • Winix Zero Pro – metraż: 60 m² (CADR: 480 m³/h), cena: 1198 zł, czujnik pyłów, TVOC oraz światła, filtr HEPA H13, Jonizacja Plasmawave
 • Winix U450  – metraż: 61,5 m² (CADR: 492 m³/h), cena: 1469 zł, czujnik pyłów, TVOC oraz światła, filtr HEPA H13, jonizacja PlasmaWave
 • Recenzowany Winix Zero +  – metraż: 60 m² (CADR: 480 m³/h), cena: 1749 zł, czujnik pyłów, TVOC oraz światła, filtr HEPA H13, jonizacja PlasmaWave

Jak oceniasz recenzję?

Aby wystawić ocenę kliknij w gwiazki

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

16 komentarzy

 • <cite class="fn">Agata Bień-Miazga</cite> <span class="says">says:</span>

  Czy winix zero ma inny filtr Hepa niż winix zero plus? Z czego wynika różnica skuteczności 99,97 do 99,95?

  • <cite class="fn">Ranking Oczyszczaczy</cite> <span class="says">says:</span>

   Dzień dobry,
   zaktualizowaliśmy informacje, na rankingu przyjęliśmy wersję europejską czyli 99,95%. Winix podaje normę amerykańską, stąd ta różnica.
   Pozdrawiamy

  • <cite class="fn">Tomasz Krzemiński</cite> <span class="says">says:</span>

   Dziwna sprawa bo na stronie producenta dostępny jest opis tylko modelu Winix Zero Pro a w sekcji filtry wyłącznie filtr J z opisem, że jest on do Winix Zero Plus.
   W sprzedaży widzę zarówno Pro jak i Plus. Plus różni się chyba tylko sterowaniem z aplikacji. Jak to jest z tymi modelami. Dla czego Winix Zero Plus nie ma na stronie producenta?

   • <cite class="fn">Ranking-oczyszczaczy.pl</cite> <span class="says">says:</span>

    Dzień dobry,
    producent wycofuje z rynku model Winix Zero Plus, a na jego miejsce jest Winix Zero Pro. Prawdopodobnie filtry z Plusa pasują do Pro, stąd ta pomyłka 🙂 Najlepiej z tym pytaniem udać się bezpośrednio do Winixa.

 • <cite class="fn">Elminster Aumar</cite> <span class="says">says:</span>

  Jedna uwaga – w winixie zero plus czujnik jakości powietrza wyświetla nie trzy a cztery kolory: niebieski, zielony, pomarańczowy i czerwony.

 • <cite class="fn">Dżony Hey</cite> <span class="says">says:</span>

  Pomijając funkcję nawilżania, czy ten oczyszczacz jest lepszy od Sharp KC-g50EUW? w najcichszym trybie to różnica zaledwie 6db (niezauważalna), a różnica w cenie znacząca. No i który lepszy ZERO+ czy HR1000? Z góry dzięki za opinię.

  • <cite class="fn">Dominik</cite> <span class="says">says:</span>

   6db jest niezauważalne? Owszem jest zauważalne i to baaardzo, człowiek rozróżnia wzrost o 1db, 6db to dużo.

 • <cite class="fn">AnaMan</cite> <span class="says">says:</span>

  Oczyszczanie dosyć skuteczne. Na niskiej i średniej wydajności dość cichy, na pełej już raczej głośny.
  Automatyczne wykrywanie jakości powietrza w jakimś stopiu działa, bo reaguje na przewietrzenie pomieszczenia, czy kurzenie przy sprzątaniu.
  Największe wady to żenująca aplikacja – po paru godzinach walki z tą software’ową padliną poddałem się i odinstalowałem. Druga duża wada – filtr węglowy łapie grzyba! Mimo, że mam stosunkowo nowe wybudowane mieszkanie, z wentylacją, nawiewnikami w oknach, i wilgoci jest raczej za mało (nawilżacze na kaloryfer raczej nieodzowne) niż za dużo, to już po jednym sezonie zimowym filtr węglowy złapał grzyba i zaczął śmierdzieć stęchlizną.

  • <cite class="fn">Ranking-oczyszczaczy.pl</cite> <span class="says">says:</span>

   Dziękujemy za wyczerpującą opinię 🙂
   Proszę nie zrażać się do urządzenia, pewnie to kwestia wymiany filtra na nowy. Tak się zdarza kiedy oczyszczacz nie jest właściwie przechowywany podczas sezonu letniego – w filtrze węglowym zachodzi wiele reakcji chemicznych np. rozkład formaldehydu na kwas mrówkowy i przez to filtr nabiera „słodkiego” zapachu.

   My nie mieliśmy tego problemu, ale Użytkownicy jako jedno z rozwiązań wskazują podgrzanie filtra suszarką (ale nie przegrzać), a latem wygrzać na słońcu. My rekomendujemy wymianę filtra na nowy, filtry węglowe nie mają długiej żywotności, mimo zaleceń producenta – najlepiej ten filtr wymienić raz w sezon.

   • <cite class="fn">AnaMan</cite> <span class="says">says:</span>

    Po sezonie wystawiłem filtr węglowy na pełne słońce w bardzo ciepły wiosenny dzień licząc na to, że dobrze odda jakakolwiek wilgoć by jeszcze zachował. A po pół roku przechowywania w półotwartym w worku foliowym wyciągnąłem porośniętego pleśnią śmierdziucha. Próbowałem go wysterylizować wygrzaniem w piekarniku, ale był to najgłupszy mój pomysł roku. Mieszkanie musiałem wietrzyć pół dnia 🙁
    Raczej coroczna wymiana. I to niestety raczej kompletu obu.

   • <cite class="fn">AnaMan</cite> <span class="says">says:</span>

    Zmieniam zdanie. Radzę trzymać się od tego oczyszczacza z daleka – szkoda pieniędzy. Nowiutki filtr węglowy wyjęty z folii zapleśniał mi w tym sezonie po 2 tygodniach normalnego codzinnego używania!!! Ten oczyszczacz SZKODZI zamiast pomagać!!!

    • <cite class="fn">Łukasz Rajzer</cite> <span class="says">says:</span>

     Możemy prosić o zdjęcie?

     • <cite class="fn">AnaMan</cite> <span class="says">says:</span>

      Czego? Filtra? Wyrzuciłem – nię będę się truł trzymając coś takiego.
      Filtr węglowy jest ZA flitrem HEPA i w obu przypadkach tylko węglowy zapleśniał. Materiał tego filtra w połączeniu z wilgocią z powietrza jest prawdopodobnie idealną pożywką do wzrostu pleśni. Za pierwszym razem było widać, jak porósł. Teraz wyrzuciłem jak tylko zaczął śmierdzieć.
      A na dodatek nie da się kupić osobno tylko samego HEPA, więc co rok 270 zł za 2 filtry.
      Do tego obsługa przez aplikację, która jest kolejnym bublem. Na żadnym smartfonie przez pół roku testów róznych wersji żadnej udanej próby połączenia.
      Po tym sezonie pozbywam sie tego szajsu i zmieniam na coś, co faktycznie działa i nie doi kasy.

 • <cite class="fn">Kalina Kwiatkowska</cite> <span class="says">says:</span>

  Przymierzam się do kupna WINIX Oczyszczacz WINIX ZERO PRO do 120m2 ,jaka jest wydajność w metrach sześciennych na godzinę i czy niweluje dym papierosowy?

  • <cite class="fn">Łukasz Rajzer</cite> <span class="says">says:</span>

   Maksymalna wydajność to „Maks. CADR lub przepływ powietrza [m³/h]”, który wynosi 480 m3/h. Każdy oczyszczacz z filtrem HEPA i węglem aktywnym będzie wyłapywał dym (pyły) i ograniczał zapach (gazy).

   Co do wyboru Winix Zero Pro do 120 m2, to zdecydowanie nie jest to dobre podejście. Taki oczyszczacz może pracować na 60 m2 jeśli będzie to jedno pomieszczenie. Ogólnie kupuje się oczyszczacz do pomieszczenia, a nie do całego mieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje oczyszczaczy powietrza

· 8 minut czytania

Xiaomi Smart Air Purifier Elite. Wydajny, ale dość drogi. Godny następca Pro H?

Xiaomi Smart Air Purifier Elite – najważniejsze cechy Najnowszy i największy oczyszczacz Xiaomi – model Air Purifier Elite to propozycja …

· 7 minut czytania

Rozsądnie wyceniony średniej klasy oczyszczacz Philips AC2936/13 – warto kupić?

Philips AC2936/13 w naszej opinii Philips AC2936/13 w skrócie Philips AC2936/13 to oczyszczacz przeznaczony do pomieszczeń o metrażu max. 48 …

· 5 minut czytania

Recenzja Electrolux Pure Multi 700 EPU73771DG. Oczyszczanie i ewaporacyjne nawilżanie, ale czy wydajne?

Electrolux Pure Multi 700 EPU73771DG to pierwszy oczyszczacz powietrza szwedzkiej marki, wyposażony w funkcję nawilżacza. Urządzenie wykorzystuje technologię ewaporacji. Niestety …

· 3 minuty czytania

Oczyszczacz powietrza Hama Basic. Warty uwagi model?

Hama Basic jest (jak sama nazwa oczyszczacza wskazuje) najbardziej podstawowym oczyszczaczem powietrza w ofercie producenta. To prosty i tani oczyszczacz …

· 4 minuty czytania

Recenzja TCL TKJ225F WiFi. Niedrogi oczyszczacz zaprojektowany pod chińskie normy

Oczyszczacz powietrza z Wi-Fi i sterowaniem mobilnym poniżej 600 zł. To nie Xiaomi, lecz kolejna chińska marka, próbująca zdobyć polski …