Setti+ AP800W Smart – najważniejsze cechy

Zalety

 • Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem ewaporacyjnym
 • Sterowanie za pomocą aplikacji mobilnej i pilota

Wady

 • Pobłażliwy system oceny jakości powietrza
 • Niewielka wydajność nawilżania
 • Czujnik kurzu zamiast czujnika PM2,5

Setti+ AWP800W Smart to budżetowa alternatywa dla oczyszczaczy powietrza z nawilzaczem 2w1. Przydomek Smart w nazwie zdradza, że mamy do czynienia z inteligentnym sprzętem, który można sterować za pomocą smartfona, jak i pilota. To najważniejsze zalety opisywanego oczyszczacza Setti+.

Rozczarowaniem jest natomiast dość pobłażliwa ocena stężenia zanieczyszczeń – AP800W Smart uznaje za doskonałe powietrze takie, gdzie poziom PM2,5 przekracza 50 μg/. Niska jest wydajność nawilżania – zaledwie 150 ml/h, co na tle innych oczyszczaczy z nawilżaczem jest dość zaskakującym wynikiem.

Cena Setti+ AP800W Smart (2023-08-29) – niedostępny

Jak Setti+ AP800W oczyszcza powietrze?

Setti+ AP800W Smart filtryFiltracja powietrza w oczyszczaczu powietrza Setti+ AP800W Smart. Od lewej: filtr ewaporacyjny, filtr węglowy, filtr HEPA, siateczkowy filtr wstępny. Materiały producenta Setti+

 W skład systemu filtracyjnego Setti+ AP800W wchodzą 3 filtry ułożone kaskadowo, jeden za drugim:

 • Są to filtr węglowo-katalityczny – odpowiedzialny za pochłanianie szkodliwych gazów, do których zaliczyć można formaldehyd i resztę LZO, a także za eliminację nieprzyjemnych zapachów,
 • Filtr HEPA z powłoką antybakteryjną – jego rolą jest wychwytywanie wszelkich mikroskopijnych cząstek stałych z powietrza, np. pyłów zawieszonych PM1,0, PM2,5, PM10, pyłków roślinnych, bakterii, pleśni czy wirusów.
 • Siateczkowy filtr wstępny – zatrzymuje większe cząstki zanieczyszczeń, np. kurz czy sierść zwierząt.

Dodatkowo, z racji funkcji nawilżania, urządzenie wyposażone jest w filtr nawilżacza – niebieską matę ewaporacyjną, która odfiltrowuje związki mineralne i chemikalia zawarte w wodzie.

Żywotność i cena filtrów wymiennych

W przypadku modeli AP800W Smart Setti+ przewiduje:

 • Zestaw Filtr HEPA + węglowo-katalityczny FAP8001 – cena 139 
 • Filtr nawilżacza FAP8002 – cena 59 zł

Roczny koszt eksploatacji oczyszczacza Setti+ to ok. 240 zł. Z jednej strony może wydawać się to sporo, z drugiej jest to całkiem niska cena, zważywszy na to, że mamy do czynienia ze sprzętem 2w1.

Tryby pracy i wrażenia z użytkowania

Setti+ AP800W Smart posiada 4 prędkości oczyszczania: niską, średnią, wysoką i bardzo wysoką. Oprócz nich urządzenie standardowo wyposażone jest w tryb nocny oraz tryb automatyczny. I to ten właśnie tryb przykuwa zawsze najwięcej naszej uwagi. Pozwala bowiem ocenić, jak urządzenie podchodzi do interpretacji stężeń zanieczyszczeń. W przypadku Setti+ AP800W Smart widać, iż model ten jest dość pobłażliwy w ocenie poziomu pyłów zawieszonych.

Wskaźnik zanieczyszczeń na wyświetlaczu podświetla się na 1 z 4 kolorów w zależności od ilości PM2,5 w otoczeniu.

Kolor zielony – doskonała jakość powietrza, 0-50 μg/m3
Kolor niebieski – bardzo dobra jakość powietrza, 50-100 μg/m3
Kolor żółty  – dobra jakość powietrza, 100-150μg/m3
Kolor czerwony – zła jakość powietrza, >150 μg /m3

Nawilżanie powietrza

Nawilżacz powietrza Setti+ AP800W ma dość niewielki zbiornik na wodę, mieszczący zaledwie 1,5 litraNiewielka jest też wydajność nawilżania – 150 ml/h znacznie odstaje od tego, do czego przyzwyczaił nas Philips czy Sharp. Plus za dość łatwy dostęp do umiejscowionego po boku zbiornika – cały proces wymiany wody przebiega stosunkowo płynnie.

Czujniki i wskaźniki

Oczyszczacz 2w1 Setti+ posiada wbudowany czujnik kurzu, na podstawie którego dopasowuje on intensywność oczyszczania do warunków otoczenia (w trybie auto). Na podstawie wcześniejszych naszych doświadczeń, wiemy, że opieranie pracy na odczytach z czujnika kurzu nie jest do końca skuteczneCząsteczki kurzu są bowiem znacznie większe od najgroźniejszych zanieczyszczeń pyłowych, np. PM2,5.

Na wyświetlaczu znajdziemy natomiast wskaźnik wilgotności, temperatury oraz poziomu PM2,5. Plus za dość czytelny wyświetlacz. Prezentowane informacje są dobrze widoczne, a podświetlenie nie razi w oczy.

Pozostałe funkcje

Dużym udogodnieniem jest z pewnością obecność aplikacji mobilnej Setti+, w której to możemy włączyć, wyłączyć lub zaplanować pracę oczyszczacza o wybranych porach. Posiadając więcej sprzętów Setti+, możemy stworzyć rodzinę urządzeń (tzw. Smart Home), co pozwala łatwo zarządzać ich pracą. Tu też stworzymy własne reguły pracy, np. określoną reakcję na podstawie pomiarów konkretnego czujnika jakości powietrza.

Setti+ AP800W Smart posiada także timer, który możemy regulować w zakresie godziny wyłączenia się sprzętu: po 2h, 4h lub 8h.

Ranking 127 oczyszczaczy

Wygląd Setti+ AP800W Smart

Setti+ AP800W przód bok

Setti+ AP800W Smart z przodu i z boku, materiały producenta Setti+

Setti+ AP800W Smart posiada dość charakterystyczną dla oczyszczaczy bryłę z nowoczesnymi, futurystycznie wyglądającymi akcentami. Oczyszczacz powietrza Setti+ mierzy 40,3 x 24,5 x 60,3 cm. Producent nie podaje natomiast wagi urządzenia.

Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Setti+ AP800W Smart

MarkaSetti+
ModelAP800W Smart
Cena1299 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza420 m³/h
Zalecana maks. powierzchnia*52 m²
Zalecana maks. kubatura130 m³
Głośność35-65 dB
Pobór mocydo 65 W
Liczba prędkości wentylatora4
Filtr wstępnytak
Filtr HEPAtak
Skuteczność wg klasyfikacji filtra HEPAb.d.
Filtr węglowytak
Żywotność filtrów1 rok
Waga [kg]b.d.
Gwarancja2 lata

* przyjmujemy, że na każdy 1 m² pomieszczenia o wysokości wynoszącej 2,5 metra oczyszczacz powietrza powinien oferować minimum wartość maks. CADR dla pyłów równą 8 m³/h.

Zdaniem eksperta:

Setti+ AP800W Smart to dość budżetowa propozycja oczyszczacza 2w1, co ma odzwierciedlenie w niskiej cenie, ale też niestety jakość oferowanych technologii. Funkcja oczyszczania działa tu dość pobłażliwie, a to za sprawą mało restrykcyjnego systemu oceny jakości powietrza.

Funkcja nawilżania z kolei nie grzeszy wydajnością, jak również pojemnością zbiornika na wodę. Szukając urządzeń 2w1 polecamy chociażby:

Dobrym rozwiązaniem będzie również zakup dwóch osobnych urządzeń, np. oczyszczacza Klarty Forste 4 (859 zł) i nawilżacza Klarty Humea WiFi (479 zł) albo oczyszczacza powietrza Winix Zero i nawilżacza Xiaomi Evaporative Humidifier 2 (465 zł)

Maciej Kluba

Galeria zdjęć Setti+ AP800W Smart

Sprawdź pozostałe oczyszczacze powietrza Setti+

 • Setti+ AP600W Smart  – cena: od 1099 zł, CADR: 400 m3/h, aplikacja mobilna, kiepski tryb auto
 • Setti+ AP800W (recenzowany) – cena: od 1299 zł, CADR: 420 m3/h, aplikacja mobilna, nawilżacz ewaporacyjny, kiepski tryb auto
 • Setti+ AP850W Smart – cena: od 1399 zł, CADR: 488 m3/h, aplikacja mobilna, nawilżacz ewaporacyjny, kiepski tryb auto

Jak oceniasz recenzję?

Aby wystawić ocenę kliknij w gwiazki

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Recenzje oczyszczaczy powietrza

12 marca 2024 · 9 minut czytania

Recenzja Sharp UA-KIN52E-W i UA-KIN52E-H. Oczyszczacz 2w1, od teraz z Wi-Fi

Sharp UA-KIN52 – najważniejsze cechy Wi-Fi zagościło w kolejnym modelu oczyszczaczy powietrza Sharp. I choć wciąż, stanowią one dość mały …

29 lutego 2024 · 7 minut czytania

Recenzja Sharp UA-KIN42E-W i UA-KIN42E-H. Popularny oczyszczacz 2w1 z nową funkcją Wi-Fi.

Sharp UA-KIN42 – najważniejsze cechy Sharp-UA-KIN42 to zmodernizowana wersja Sharp UA-KIN40, rozbudowana o moduł Wi-Fi. Pozostałe cechy pozostają bez zmian. …

16 lutego 2024 · 8 minut czytania

Xiaomi Smart Air Purifier Elite. Wydajny, ale dość drogi. Godny następca Pro H?

Xiaomi Smart Air Purifier Elite – najważniejsze cechy Najnowszy i największy oczyszczacz Xiaomi – model Air Purifier Elite to propozycja …

9 lutego 2024 · 7 minut czytania

Rozsądnie wyceniony średniej klasy oczyszczacz Philips AC2936/13 – warto kupić?

Philips AC2936/13 w naszej opinii Philips AC2936/13 w skrócie Philips AC2936/13 to oczyszczacz przeznaczony do pomieszczeń o metrażu max. 48 …

2 lutego 2024 · 5 minut czytania

Recenzja Electrolux Pure Multi 700 EPU73771DG. Oczyszczanie i ewaporacyjne nawilżanie, ale czy wydajne?

Electrolux Pure Multi 700 EPU73771DG to pierwszy oczyszczacz powietrza szwedzkiej marki, wyposażony w funkcję nawilżacza. Urządzenie wykorzystuje technologię ewaporacji. Niestety …