Quigg Easy Home – najważniejsze cechy

Zalety

  • Timer
  • Jonizacja
  • Wskaźnik wymiany filtra
  • Bardzo niska cena

Wady

  • Brak trybu auto
  • Brak filtra wstępnego
  • Niska skuteczność czujników, a co za tym idzie oczyszczania powietrza

Oczyszczacz powietrza Quigg co jakiś czas pojawia się w sieci sklepów Aldi. Opisywany model spotkać można pod nazwami Easy Home (nazwa serii urządzeń do utrzymwania czystości w domu) oraz LR2018.18. Urządzenie kusi niską ceną – 249 zł. Na plus możemy wyróżnić jonizację czy 8-godzinny timer. Minusy to brak trybu auto, opieszałe reagowanie na zanieczyszczenia (późna zmiana kolorów wskaźnika) oraz niewielka, symboliczną wręcz wydajność.

Cena Quigg Easy Home (2023-04-07) – 119 zł (link do allegro.pl)

Jak Quigg Easy Home oczyszcza powietrze?

Cylindryczna budowa oczyszczacza powietrza Quigg oznacza zintegrowany filtr powietrza. W jego skłąd wchodzą dwa filtry:

  • filtr EPA – usuwa pyły oraz alergeny takie jak pleśń, pyłki i kurz z dokładnością ok. 95%,
  • filtr (węglowy) – pochłania szkodliwe gazy, m.in. benzen i formaldehyd, a także neutralizuje zapachy.

Jak widać producent zrezygnował z filtra wstępnego, co sprawia, iż na filtrze HEPA zbierać się będzie więcej kurzu. W praktyce oznacza to nie tylko częstsze czyszczenie filtra, ale równiez krótszą żywotność.

Żywotność i wymiana filtrów:

Niestety nie udało nam się znaleźć informacji na temat żywotności filtrów. Brak jest również informacji o dystrybucji filtrów w Polsce. W internecie udało nam się znaleźć archiwalne aukcje z Niemiec, gdzie filtry te dostępne były za ok. 20 euro. Należy więc na bieżąco monitorować sytuację, szukając co jakiś czas filtrów pod nazwą producenta „LR2018.18”.

Tryb pracy i eksploatacja

Oczyszczacz powietrza z Aldi to urządzenie zaprojektowane stricte dla niewielkich pomieszczeń. CADR na poziomie 119-120 m³/h pozwoli stosować sprzęt na max. 15 m². W praktyce polecamy korzystać z urządzenia w jeszcze mniejszych pokojach – np. 10 m². W przeciwnym razie oczyszczacz zmuszony będzie do pracy w najmocniejszych, a co za tym idzie najgłośniejszych trybach.

Informacja o jakości oczyszczanego powietrza pojawia się na wyświetlaczu w formie zmieniajcego koloro podświetlenia: kolor zielony oznacza poziom dobry, żółtymierny, a czerwony – złą jakość powietrza.

Wybór prędkości odbywa się ręcznie. Urządzenie nie oferuje żadnego trybu auto. Brak wskaźnika numerycznego sprawia, że nie otrzymujemy informacji o aktualnej liczbie cząstek PM2,5 w otoczeniu. Dlatego wszelkie decyzje o intensywności oczyszczania powinniśmy opierać o odczyty z zewnętrznych mierników.

Oczyszczacz powietrza Quigg posiada też ograniczoną liczbę funkcji, która nie powinna dziwić zważywszy na niską cenę. W standardzie znajdziemy timer, pozwalający ustawić czas wyłączenia: 1, 4 i 8 h. Pozytywnym zaskoczeniem jest obecność jonizatora powietrza.

Wygląd

Oczyszczacz powietrza Quigg Easy Home LR2018.18 z przodu

Quigg Easy Home prezentuje się nowocześnie i stylowo. Okrągła, cylindryczna bryła zwieńczona jest u góry wyświetlaczem. Pełni on również funkcję panelu sterowania z podświetlanymi przyciskami funkcyjnymi. Niewielkie rozmiary wpływają automatycznie na niską wydajność, choć ze względów estetycznych jest to na pewno plus. Urządzenie łatwo wkomponować w większość aranżacji. Quigg Easy Home mierzy 31,5 cm wysokości i ma średnicę 21 cm.

Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Quigg Easy Home

MarkaQuigg
ModelEasy Home (LR2018.18)
Cena249 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza [m³/h]ok. 120
Zalecana maks. powierzchnia [m²]*15
Zalecana maks. kubatura [m³]37,5
Głośność [dB]b.d.
Pobór mocy [W]30
Liczba prędkości wentylatorab.d
Filtr wstępnynie
Filtr HEPAE11
Skuteczność wg klasyfikacji filtra HEPA≥ 95%
Filtr węglowytak
Żywotność filtrówmin. 6 miesięcy
Waga [kg]b.d.
Certyfikatyb.d.
Gwarancja1 rok

* przyjmujemy, że na każdy 1 m² pomieszczenia o wysokości wynoszącej 2,5 metra oczyszczacz powietrza powinien oferować minimum wartość maks. CADR dla pyłów równą 8 m³/h

Zdaniem eksperta:

Quigg Easy Home to jeden z tańszych oczyszczaczy powietrza, jakie znajdziemy obecnie na rynku. Niewielki, prosty w obsłudze oczyszczacz nie oferuje wielu standardowych funkcji. Znalazł się w nim jednak timer oraz jonizator powietrza, co jest miłym zaskoczeniem. Z drugiej strony zabrakło podstawowej funkcjonalności – trybu automatycznego. Niektórzy użytkownicy wskazują również na wolne działanie wskaźników jakości powietrza. 250 zł to kwota w sam raz za tej klasy urządzenie.

Dla kogo oczyszczacz powietrza Quigg z Aldi?

Model ten może zainteresować mniej wymagających użytkowników, którzy szukają tanich rozwiązań do niewielkich pomieszczeń. Niewielka wydajność sprawia, że sprawdzi się on w pokojach do 10 m2, np. sypialni czy pokoju dziecka. Może też być drugim oczyszczaczem w domu, uzupełnieniem dla większego, bardziej wydajnego sprzętu.

Galeria zdjęć Quigg Easy Home

Jak oceniasz recenzję?

Aby wystawić ocenę kliknij w gwiazki

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje oczyszczaczy powietrza

12 marca 2024 · 9 minut czytania

Recenzja Sharp UA-KIN52E-W i UA-KIN52E-H. Oczyszczacz 2w1, od teraz z Wi-Fi

Sharp UA-KIN52 – najważniejsze cechy Wi-Fi zagościło w kolejnym modelu oczyszczaczy powietrza Sharp. I choć wciąż, stanowią one dość mały …

29 lutego 2024 · 7 minut czytania

Recenzja Sharp UA-KIN42E-W i UA-KIN42E-H. Popularny oczyszczacz 2w1 z nową funkcją Wi-Fi.

Sharp UA-KIN42 – najważniejsze cechy Sharp-UA-KIN42 to zmodernizowana wersja Sharp UA-KIN40, rozbudowana o moduł Wi-Fi. Pozostałe cechy pozostają bez zmian. …

16 lutego 2024 · 8 minut czytania

Xiaomi Smart Air Purifier Elite. Wydajny, ale dość drogi. Godny następca Pro H?

Xiaomi Smart Air Purifier Elite – najważniejsze cechy Najnowszy i największy oczyszczacz Xiaomi – model Air Purifier Elite to propozycja …

9 lutego 2024 · 7 minut czytania

Rozsądnie wyceniony średniej klasy oczyszczacz Philips AC2936/13 – warto kupić?

Philips AC2936/13 w naszej opinii Philips AC2936/13 w skrócie Philips AC2936/13 to oczyszczacz przeznaczony do pomieszczeń o metrażu max. 48 …

2 lutego 2024 · 5 minut czytania

Recenzja Electrolux Pure Multi 700 EPU73771DG. Oczyszczanie i ewaporacyjne nawilżanie, ale czy wydajne?

Electrolux Pure Multi 700 EPU73771DG to pierwszy oczyszczacz powietrza szwedzkiej marki, wyposażony w funkcję nawilżacza. Urządzenie wykorzystuje technologię ewaporacji. Niestety …