Oczyszczacz powietrza LG PuriCare AS95. Czy warto kupić?

Maciej Kluba
Maciej Kluba
3 minuty czytania

LG PuriCare AS95 – najważniejsze cechy

Zalety

 • Tryb automatyczny
 • Czujniki pyłu i gazu
 • Możliwość sterowania mobilnie lub pilotem
 • Jonizacja powietrza
 • Wskaźnik wymiany filtra
 • Blokada rodzicielska
 • Timer

Wady

 • Wysoka cena

LG PuriCare AS95 w skrócie

Południowokoreańskie LG wraca na rynek oczyszczaczy z nowym modelem i ambitnymi planami. LG PuriCare (AS95GDWV0) wyposażony został w innowacyjny system Clean Booster.

Juz po rozmiarze oczyszczacza możemy wnioskowac, że jest to sprzęt o dużej wydajności, zaprojektowany z myślą o sporych powierzchniach. Oprócz tego sprzęt posiada 6-stopniowy system filtracji. Czy wszystkie te z zalety uzasadniają wysoką cenę urządzenia?

Cena LG PuriCare AS95 (2023-10-09) – 4899 zł (link do Ceneo.pl)

Jak LG PuriCare AS95 oczyszcza powietrze?

Wg informacji producenta, oczyszczacz powietrza LG Puri Care wyposażony został w zintegrowany filtr 360 typu 6w1: Na filtr ten składają się:

 • podwójny filtr wstępny, który zatrzymuje większe zanieczyszczenia, dzięki czemu nie zapychają one pozostałych elementów systemu filtracyjnego,
 • podwójny filtr HEPA, odpowiedzialny jest za usuwanie alergenów,  pyłów zawieszonych i wielu patogenów,
 • podwójny filtr węglowy z katalizatorem, usuwający LZO i nieprzyjemne zapachy

Oprócz tego urządzenie posiada również jonizator Plasmaster, który przywraca równowagę między jonami dodatnimi a ujemnymi oraz pomaga eliminować niektóre rodzaje zanieczyszczeń.

Niestety producent nie podaje na razie ceny wymiennego filtra. Wiadomo natomiast, iż zaleca wymieniać go raz do roku.

Tryb pracy i eksploatacja

Model LG AS95GDWV0 reprezentuje technologię PuriCare™, będąc wyposażonym w czujnik PM 1,0 i czujnik gazu, dzięki czemu automatycznie bardzo dokładnie podaje informację o jakości powietrza w formie liczbowej oraz za pomocą zmieniającego się podświetlenia wyświetlacza.

Użytkownik ma do wyboru 4 manualne ustawienia prędkości (Niska, Średnia, Wysoka, Turbo) oraz 4 tryby pracy (Smart, Booster, Podwójny, Pojedynczy). Tryb Smart to przyjęta przez LG nazwa na tryb automatyczny. W szczególności warto zwrócić uwagę na tryb Booster, którego celem jest zwiększenie cyrkulacji powietrza w pomieszczeniu poprzez ruchomą pokrywę, obracającą się pod kątem 70°.

W trybie podwójnym PuriCare AS95 do oczyszczania wykorzystuje zarówno górną, jak i dolną część urządzenia. W pojedynczym aktywna jest jedynie jego dolna część.

Co ważne, dzięki systemowi LG Smart ThinQ mogą wygodnie łączyć się z urządzeniem za pomocą Wi-Fi i zdalnie sterować oczyszczaczem. Innymi udogodnieniami jest chociażby timer, który umożliwia zaplanowanie czasu pracy urządzenia (dostępne opcje to 2, 4, 8 i 12 godzin) oraz blokada rodzicielska. Standardem jest oczywiście także wskaźnik wymiany filtra.

Wygląd

Dwuczęściowe urządzenie to waga ciężka wśród oczyszczaczy powietrza. W przenośni i dosłownie, gdyż AS95GDWV0 waży ok. 19 kg. Pomimo dużej wagi i sporych rozmiarów (37,6 x 107,3 x 37,6 cm), oczyszczacz firmy LG posiada przyjemny dla oka, lekki design, łącząc elegancką, biało-czarną obudowę i stylowy wyświetlacz.

Parametry techniczne oczyszczacza powietrza LG PuriCare AS95

MarkaLG
ModelPuriCare (AS95GDWV0)
Cena4899 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza [m³/h]b.d.
Zalecana maks. powierzchnia [m²]*b.d.
Zalecana maks. kubatura [m³]b.d.
Głośność [dB]52
Pobór mocy [W]75
Liczba prędkości wentylatora4
Filtr wstępnytak
Filtr HEPAH13
Skuteczność wg klasyfikacji filtra HEPA99,95%
Filtr węglowytak
Żywotność filtrów1 rok
Waga [kg]19
Gwarancja3 lata

* przyjmujemy, że na każdy 1 m² pomieszczenia o wysokości wynoszącej 2,5 metra oczyszczacz powietrza powinien oferować minimum wartość maks. CADR dla pyłów równą 8 m³/h.

Okiem eksperta:

Niestety nie dysponujemy na ten moment oficjalnymi danymi dotyczącymi współczynnika CADR. Po trybie auto, to wydajność jest zaś kluczowym parametrem, pozwalającym obiektywnie ocenić użyteczność sprzętu. Na pochwałę zasługuje na pewno Tryb Booster pozwalający obracać dyszę wentylatora w zakresie 70 stopni i docierać do miejsc oddalonych nawet o 7,5 metra. Plusem jest także możliwość zdalnego sterowania i konfiguracji urządzenia za pomocą aplikacji LG Smart ThinQ.

Z drugiej strony model AS95GDWV0 kosztuje obecnie (stan na dzień 26.05.2020) około 4900 zł, co może być ceną zaporową dla wielu klientów.

Maciej Kluba

Galeria zdjęć LG PuriCare AS95

Jak oceniasz recenzję?

Aby wystawić ocenę kliknij w gwiazki

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje oczyszczaczy powietrza

12 marca 2024 · 9 minut czytania

Recenzja Sharp UA-KIN52E-W i UA-KIN52E-H. Oczyszczacz 2w1, od teraz z Wi-Fi

Sharp UA-KIN52 – najważniejsze cechy Wi-Fi zagościło w kolejnym modelu oczyszczaczy powietrza Sharp. I choć wciąż, stanowią one dość mały …

29 lutego 2024 · 7 minut czytania

Recenzja Sharp UA-KIN42E-W i UA-KIN42E-H. Popularny oczyszczacz 2w1 z nową funkcją Wi-Fi.

Sharp UA-KIN42 – najważniejsze cechy Sharp-UA-KIN42 to zmodernizowana wersja Sharp UA-KIN40, rozbudowana o moduł Wi-Fi. Pozostałe cechy pozostają bez zmian. …

16 lutego 2024 · 8 minut czytania

Xiaomi Smart Air Purifier Elite. Wydajny, ale dość drogi. Godny następca Pro H?

Xiaomi Smart Air Purifier Elite – najważniejsze cechy Najnowszy i największy oczyszczacz Xiaomi – model Air Purifier Elite to propozycja …

9 lutego 2024 · 7 minut czytania

Rozsądnie wyceniony średniej klasy oczyszczacz Philips AC2936/13 – warto kupić?

Philips AC2936/13 w naszej opinii Philips AC2936/13 w skrócie Philips AC2936/13 to oczyszczacz przeznaczony do pomieszczeń o metrażu max. 48 …

2 lutego 2024 · 5 minut czytania

Recenzja Electrolux Pure Multi 700 EPU73771DG. Oczyszczanie i ewaporacyjne nawilżanie, ale czy wydajne?

Electrolux Pure Multi 700 EPU73771DG to pierwszy oczyszczacz powietrza szwedzkiej marki, wyposażony w funkcję nawilżacza. Urządzenie wykorzystuje technologię ewaporacji. Niestety …