Oczyszczacz powietrza Eldom PO200 to urządzenie polskiej firmy. Czy atrakcyjna cena idzie w parze z innymi zaletami, dzięki którym sprzęt skuteczne radzi sobie z usuwaniem groźnych zanieczyszczeń i zapewnia dobry komfort użytkowania?

Cena Eldom PO200 (2021-04-08) – model wyprzedany 

Oczyszczanie powietrza wg Eldom PO200

Eldom PO200 to oczyszczacz wykorzystujący kilkuetapowy system filtracji powietrza. Urządzenie zostało wyposażone w:

 • filtr HEPA klasy E11 – zatrzymuje drobne cząsteczki stałe, w tym pyły zawieszone PM1, PM2,5 i PM10,
 • filtr węglowy – pochłania szkodliwe gazy, np. formaldehyd i inne LZO oraz neutralizuje brzydkie zapachy,
 • filtr antybakteryjny – stanowi dodatkową (obok filtra HEPA) barierę dla bakterii,
 • jonizator – wspomaga proces oczyszczania powietrza z wirusów, bakterii i pleśni,
 • lampę UV – w praktyce jej działanie ogranicza się do zapobiegania rozwojowi mikroorganizmów wewnątrz urządzenia (w polskich warunkach jednak takie ryzyko nie występuje), gdyż emitowane światło oddziałuje na powietrze przepływające przez oczyszczacz zbyt krótko, aby zniszczyć DNA bakterii i wirusów.

Żywotność i cena filtrów wymiennych

Trzy pierwsze elementy (filtr HEPA, węglowy i antybakteryjny) tworzą zintegrowany filtr, którego wytrzymałość szacowana jest na okres 6 miesięcy, a koszt wymiany to 119 zł. Żywotność lampy UV wynosi 10000 godzin.

Tryb pracy i eksploatacja

Wentylator oczyszczacza Eldom PO200 został przystosowany do pracy w trzech prędkościach. Użytkownik może samodzielnie wybierać optymalne tempo oczyszczania albo korzystać z trybu automatycznego. W wyborze odpowiednich ustawień pomaga wskaźnik jakości powietrza AQI. Urządzenie zostało wyposażone także w inne udogodnienia, takie jak wskaźnik wymiany filtra albo timer, który pozwala zaplanować wyłączenie oczyszczania po upływie od 1 do 8 godzin.

Zarówno jonizację, jak i lampę UV można w każdej chwili wyłączyć, tak więc korzystanie z nich uzależnione jest od własnych preferencji. Kontrolowanie pracy oczyszczacza powietrza Eldom PO200 jest możliwe za pomocą panelu sterowania, na którym umieszczone zostały kontrolki informujące o wybranym trybie pracy i włączonych funkcjach.

Wygląd

Eldom PO200 nie wyróżnia się pod względem estetycznym, ale nie jest także brzydki. Nie zajmie zbyt wiele miejsca w pokoju, ponieważ jego wymiary to 55 x 34 x 19 cm.

Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Eldom PO200

MarkaEldom
ModelPO200
Maksymalny przepływ powietrza w m³/h230
Maksymalna powierzchnia w m²28,75
Maksymalna powierzchnia w m³71,87
Głośność w dB34-58
Pobór mocy w Wdo 60
Ilość prędkości3
Filtr wstępnytak
Filtr HEPAtak
KlasaE11
Filtr węglowytak
Skuteczność filtra HEPA95%
Na ile starcza filtr6 miesięcy
Waga w kg5 kg
Certyfikatyb.d.
Gwarancja2 lata

Czy warto kupić oczyszczacz powietrza Eldom PO200?

Wykorzystywane technologie filtracyjne  i obecność czujnika jakości powietrza sprawiają, że dla osób poszukujących oczyszczacza powietrza w niskiej cenie  jest to jedna z lepszych propozycji. W przeciwieństwie do wielu tanich urządzeń oczyszczacz ten może działać w trybie automatycznym i informuje użytkownika o bieżącym stanie powietrza. Niestety, nie znamy rodzaju czujnika, dlatego nie możemy ocenić jakości tryby auto. Biorąc pod uwagę wydajność oczyszczania, która wynosi 230 m³/h, sprzęt pasuje do pomieszczeń o wielkości do 28 m².

Galeria zdjęć Eldom PO200

Eldom PO200 w naszej opinii

Zalety

 • Niska cena
 • Jonizator (z możliwością wyłączenia)
 • Tryb automatyczny (niesparametryzowan

Wady

Jak oceniasz recenzję?

Aby wystawić ocenę kliknij w gwiazki

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

2 komentarze

 • <cite class="fn">kk</cite> <span class="says">says:</span>

  Kupiłem ten oczyszczacz za niecałe 500 zł. Niestety jest dość głośny nawet na wolnych obrotach. Dodatkowo diody też za jasno świecą. Jestem też ciekaw jak działa to automatyczne wykrywanie jakości powietrza, bo się zmienia nie powiem. No i szkoda, że HEPA tylko 11. Natomiast wydaje mi się, że działa ok. Jest też dość lekki i nie zajmuje zbyt dużo miejsca.

  PS. Co do czujnika jakości powietrza: Ręcznie zmieniłem obroty na maksymalne i po jakimś czasie wskaźnik jakości powietrza zmienił się na czerwony. Gdy potem zmieniłem na tryb auto, dalej taki pozostał (mimo iż kilka minut wcześniej był zielony). Później powtórzyłem taka operację, dałem maksymalne obroty i wskaźnik znowu się zmienił, tm razem na żółty. Więc nie wiem czy to tak bardzo jest precyzyjne 🙂

 • <cite class="fn">kk</cite> <span class="says">says:</span>

  No dobra, mała aktualizacja. Niestety po mniej więcej dwóch tygodniach użytkowania, oczyszczacz się zepsuł 🙁 Reklamacja odbyła się z małym zgrzytem, ale finalnie została mi zwrócona pełna kwota. Drugi raz bym nie kupił bo:
  1. Głośny nawet w trybie cichym.
  2. Diody za jasno świecą (nawet w trybie nocnym)
  3. Czujnik jakości powietrza wg. mnie nie działa wcale, albo działa z bardzo małą precyzją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje oczyszczaczy powietrza

12 marca 2024 · 9 minut czytania

Recenzja Sharp UA-KIN52E-W i UA-KIN52E-H. Oczyszczacz 2w1, od teraz z Wi-Fi

Sharp UA-KIN52 – najważniejsze cechy Wi-Fi zagościło w kolejnym modelu oczyszczaczy powietrza Sharp. I choć wciąż, stanowią one dość mały …

29 lutego 2024 · 7 minut czytania

Recenzja Sharp UA-KIN42E-W i UA-KIN42E-H. Popularny oczyszczacz 2w1 z nową funkcją Wi-Fi.

Sharp UA-KIN42 – najważniejsze cechy Sharp-UA-KIN42 to zmodernizowana wersja Sharp UA-KIN40, rozbudowana o moduł Wi-Fi. Pozostałe cechy pozostają bez zmian. …

16 lutego 2024 · 8 minut czytania

Xiaomi Smart Air Purifier Elite. Wydajny, ale dość drogi. Godny następca Pro H?

Xiaomi Smart Air Purifier Elite – najważniejsze cechy Najnowszy i największy oczyszczacz Xiaomi – model Air Purifier Elite to propozycja …

9 lutego 2024 · 7 minut czytania

Rozsądnie wyceniony średniej klasy oczyszczacz Philips AC2936/13 – warto kupić?

Philips AC2936/13 w naszej opinii Philips AC2936/13 w skrócie Philips AC2936/13 to oczyszczacz przeznaczony do pomieszczeń o metrażu max. 48 …

2 lutego 2024 · 5 minut czytania

Recenzja Electrolux Pure Multi 700 EPU73771DG. Oczyszczanie i ewaporacyjne nawilżanie, ale czy wydajne?

Electrolux Pure Multi 700 EPU73771DG to pierwszy oczyszczacz powietrza szwedzkiej marki, wyposażony w funkcję nawilżacza. Urządzenie wykorzystuje technologię ewaporacji. Niestety …