Dreamland DL-07 najważniejsze cechy

Zalety

  • Nawilżacz
  • Sterowanie pilotem

Wady

  • Nawilżanie ultradźwiękowe
  • Niemiarodajne odczyty czujników

Dreamland DL-07 w skrócie

Rekomendowany do 60 m2 oczyszczacz powietrza Dreamland- DL-07 to urządzenie 2w1, pełniące funkcję oczyszczacza i nawilżacza. Urządzenie kusi wieloma funkcjami oraz 5-stopniowym systemem filtracji.

Tymczasem jak wiemy z doświadczenia, do skutecznej ochrony przed najczęstszymi zanieczyszczeniami (smog, kurz, bakterie, wirusy, drobnoustroje) wystarczą skuteczny filtr HEPA i węglowy. Pozostałe  elementy filtracji niepotrzebnie zawyżają cenę oczyszczacza.

Ta w przypadku Dreamlandu DL-07 wynosi 2020 zł. Czy urządzenie warte jest swojej ceny?

Cena Dreamland DL-07 (2021-05-13) – 2020 zł (link do Housetop.pl)

Jak Dreamland DL-07 oczyszcza powietrze?

Dystrybutor sprzętu informuje o zastosowaniu 7-stopniowej filtracji. W praktyce jest to 5 filtrów, połączonych

  • filtr wstępny – zatrzymuje duże zanieczyszczenia, np. kurz, sierść czy włosy,
  • filtr HEPA H13 – wychwytuje pyły zawieszone PM1, PM2,5 i PM10, alergeny wziewne oraz inne drobne cząsteczki stałe,
  • filtr węglowy – odpowiada za oczyszczanie powietrza ze szkodliwych gazów (np. formaldehydu i innych LZO) oraz za neutralizację brzydkich zapachów,
  • filtr fotokatalityczny – wykorzystuje dwutlenek tytanu (Ti02), który wystawiony na działanie promieni UV, może utleniać zanieczyszczenia na niegroźne związki (woda i CO2). Dobrze poradzi sobie z tłuszczami, olejami czy spalinami. Pracując, produkuje jednak niewielkie ilości toksycznego ozonu (O3).
  • lampę UV – przeciwdziała rozwojowi mikroorganizmów wewnątrz urządzenia (działanie nieprzydatne w polskich warunkach), lecz wbrew panującej opinii nie niszczy bakterii i wirusów obecnych w powietrzu.

Producent wyposażył urządzenie również w jonizator, który wspomaga filtr HEPA w walce z drobnoustrojami, bakteriami czy zarodnikami grzybów i pleśni.

Żywotność i cena filtrów wymiennych

Niestety na ten moment nie udało nam się zdobyć informacji o filtrach wymiennych.

Tryby pracy i wrażenia z użytkowania

Oczyszczacz powietrza Dreamland DL-07 został przystosowany do pracy w pięciu prędkościach. Dzięki trybowi automatycznemu sprzęt może również samodzielnie dostosowywać intensywność oczyszczania do warunków otoczenia. Niestety nie wiadomo, jakiego rodzaju czujnik jakości powietrza znalazł się w oczyszczaczu, co uniemożliwia nam ocenę trybu auto.

Wiadomo natomiast, że znalazł się w nim też czujnik wilgotności powietrza, pozwalający na inteligentne nawilżanie pomieszczenia.

Sterując urządzeniem możemy zdać się na tryby auto lub zarządzać nim manualnie, za pomocą pilota lub przycisków, umieszczonych z przodu na panelu sterowania.

W urządzeniu znaleźć można również timer, który umożliwia zaprogramowanie czasu pracy oraz tryb nocny, cichszy, zużywający mniej prądu i emitujący mniej światła.

Wygląd Dreamland DL-07

Oczyszczacz powietrza Dreamland DL-07 zamknięty jest w schludnie zaprojektowanej, białej obudowie. Górna część przedniego panelu urządzenia poświęcona jest na wyświetlacz oraz panel sterowania.

Dreamland dl 07

Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Dreamland DL-07

MarkaDreamland
ModelDL-07
Cena2020 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza [m³/h]320
Zalecana maks. powierzchnia [m²]*40
Zalecana maks. kubatura [m³]100
Głośność [dB]18-42
Pobór mocy [W]do 60
Liczba prędkości wentylatora5
Filtr wstępnytak
Filtr HEPAH13
Skuteczność wg klasyfikacji filtra HEPA99,95%
Filtr węglowytak
Żywotność filtrówb.d.
Waga [kg]7
Gwarancja2 lata

* przyjmujemy, że na każdy 1 m² pomieszczenia o wysokości wynoszącej 2,5 metra oczyszczacz powietrza powinien oferować minimum wartość maks. CADR dla pyłów równą 8 m³/h

Zdaniem eksperta:

Dreamland DL-07 to przedstawiciel urządzeń 2w1, których wciąż nie mamy na rynku zbyt wiele. Każdy kolejny model jest więc ciekawą alternatywą. Po pierwszej ekscytacji przychodzi jednak chwila refleksji na temat stosunku ceny do oferowanej jakości. Podobnie jak w przypadku konkurencyjnych modeli, jest on niekorzystny.

Oczyszczacz powietrza Dreamland DL-07 może być używany na powierzchniach max. 40 m². W domowym użytku będzie to około 30 m². W przypadku sal przedszkolnych czy innych przestrzeni publicznych będzie to jakieś 20 m².

Lampa UV czy filtr fotokatalityczny nie mają większego zastosowania w warunkach domowych. Nie zwiększą skuteczności filtra HEPA, która jest już i tak wysoka (99,95%), mogą zaś podnieść ostateczną cenę urządzenia. Dysponując kwotą 2000 zł, można kupić ciekawsze modele 2w1, jak również zestawy osobnych oczyszczaczy i nawilżaczy.

Maciej Kluba

Galeria zdjęć Dreamland DL-07

Jak oceniasz recenzję?

Aby wystawić ocenę kliknij w gwiazki

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje oczyszczaczy powietrza

12 marca 2024 · 9 minut czytania

Recenzja Sharp UA-KIN52E-W i UA-KIN52E-H. Oczyszczacz 2w1, od teraz z Wi-Fi

Sharp UA-KIN52 – najważniejsze cechy Wi-Fi zagościło w kolejnym modelu oczyszczaczy powietrza Sharp. I choć wciąż, stanowią one dość mały …

29 lutego 2024 · 7 minut czytania

Recenzja Sharp UA-KIN42E-W i UA-KIN42E-H. Popularny oczyszczacz 2w1 z nową funkcją Wi-Fi.

Sharp UA-KIN42 – najważniejsze cechy Sharp-UA-KIN42 to zmodernizowana wersja Sharp UA-KIN40, rozbudowana o moduł Wi-Fi. Pozostałe cechy pozostają bez zmian. …

16 lutego 2024 · 8 minut czytania

Xiaomi Smart Air Purifier Elite. Wydajny, ale dość drogi. Godny następca Pro H?

Xiaomi Smart Air Purifier Elite – najważniejsze cechy Najnowszy i największy oczyszczacz Xiaomi – model Air Purifier Elite to propozycja …

9 lutego 2024 · 7 minut czytania

Rozsądnie wyceniony średniej klasy oczyszczacz Philips AC2936/13 – warto kupić?

Philips AC2936/13 w naszej opinii Philips AC2936/13 w skrócie Philips AC2936/13 to oczyszczacz przeznaczony do pomieszczeń o metrażu max. 48 …

2 lutego 2024 · 5 minut czytania

Recenzja Electrolux Pure Multi 700 EPU73771DG. Oczyszczanie i ewaporacyjne nawilżanie, ale czy wydajne?

Electrolux Pure Multi 700 EPU73771DG to pierwszy oczyszczacz powietrza szwedzkiej marki, wyposażony w funkcję nawilżacza. Urządzenie wykorzystuje technologię ewaporacji. Niestety …