Blueair Pro L jest jednym z modeli szwedzkiego producenta Blueair. Od roku 1996 działalność Blueair skupia się w szczególności na produkcji urządzeń do poprawy jakości powietrza w budynkach mieszkalnych i użytkowych. Blueair Pro L rekomendowany jest przez producenta do pomieszczeń o metrażu nie przekraczającym 72 m2.

Oczyszczanie powietrza wg marki Blueair

Wykorzystana w modelu Pro L technologia HEPASilent eliminuje aż 99,97% zanieczyszczeń o rozmiarze do 0,1 mikrona, jest więc niezwykle wydajny. Łącząc filtrację mechaniczną i elektrostatyczną usuwa z powietrza kurz, sierść zwierząt i włosy, a także pyłki, bakterie oraz wirusy.

Do oczyszczacza powietrza Blueair Pro L można dokupić następujące filtry:

  • Blueair Pro SmokeStop – czyli filtr cząstek z węglem aktywnym, eliminujący gazowe substancje zanieczyszczające (m.in. lotne związki organiczne). W przypadku jeszcze silniejszego zanieczyszczenia powietrza zaleca się skompletowanie opcjonalnego filtra Blueair Carbon+.
  • Blueair Pro Carbon+ – dodatkowy, opcjonalny filtr z węglem aktywnym do walki z cięższymi zanieczyszczeniami gazowymi i nieprzyjemnymi zapachami. W komplecie z Blueair Pro SmokeStop lub Blueair Pro, zoptymalizuje proces oczyszczania powietrza.
  • Blueair Pro – filtr cząsteczek, który jeszcze skuteczniej wyłapuje sierść zwierząt, pyłki, włosy i inne zawieszone w powietrzu zanieczyszczenia.

Tryb pracy i eksploatacja

Oczyszczacz powietrza Blueair Pro L ma aż trzy różne prędkości oczyszczania. Niestety tryb automatyczny nie jest dostępny przez dokupieniem modułu Air Intelligence Module. Dopiero wraz z nim model Pro L monitoruje jakość powietrza, co umożliwia dostosowanie tempa pracy wiatraków do aktualnego zanieczyszczenia powietrza. dzięki któremu urządzenie stale monitoruje jakość powietrza i samo dostosowuje moc filtrowania do realnego zapotrzebowania. Air Intelligence Module wykorzystuje czujnik ceramiczny ukierunkowany na szkodliwe cząsteczki i gazy, a także laser optyczny.

Wygląd

Urządzenie jest nie tylko bardzo wydajne, cechuje się również niebanalnym, eleganckim wyglądem. Model Blueair Pro L ma wymiary 79 x 50,4 x 24 cm i waży 21 kg, jednak w przeciwieństwie do Pro M, posiada podstawę na kółkach, co zapewnia łatwy i bezpieczny transport urządzenia.

Dzięki prostej, białej obudowie nie powinien zakłócić wystroju pomieszczenia.

Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Blueair Pro L

MarkaBlueair
Model Pro L
Maksymalny przepływ powietrza w m3/h 1020
Maksymalna powierzchnia w m2  135
Maksymalna powierzchnia w m3 364.5
Ilość cykli na godzinę 5
Głośność w dB 32-55
Pobór mocy w W  22-170
Ilość prędkości 3
Filtr wstępny nie
Filtr HEPA tak
Klasa 
Filtr węglowynie
Skuteczność filtra HEPA99,97
Na ile starcza filtr 6 miesięcy
Waga w kg 21
Certyfikaty 
Gwarancja3 lata

Czy warto kupić oczyszczacz powietrza Blueair Pro L?

Maksymalnym podanym przez producenta metrażem są 72 m2, natomiast według naszych obliczeń CADR 1020 m3/h umożliwiłby skuteczne oczyszczenie aż 135 m2, co jest niemal dwukrotnością podanej wartości.

Oczyszczacz nie jest tani, jednak niezwykła skuteczność skłania do zastanowienia się nad zakupem oczyszczacza marki Blueair. Na rynku dostępnych jest wiele oczyszczaczy, jednak jeżeli zależy nam na wysokiej ochronie przed zanieczyszczeniami, warto zastanowić się nad Pro L lub pokrewnym modelem.

Galeria zdjęć Blueair Pro L

Blueair Pro L w naszej opinii

Zalety

  • Niezwykle cichy
  • Bardzo wydajny
  • 3 lata gwarancji

Wady

  • Brak pilota zdalnego sterowania
  • Brak trybu automatycznego przed kupnem modułu

Jak oceniasz recenzję?

Aby wystawić ocenę kliknij w gwiazki

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje oczyszczaczy powietrza

12 marca 2024 · 9 minut czytania

Recenzja Sharp UA-KIN52E-W i UA-KIN52E-H. Oczyszczacz 2w1, od teraz z Wi-Fi

Sharp UA-KIN52 – najważniejsze cechy Wi-Fi zagościło w kolejnym modelu oczyszczaczy powietrza Sharp. I choć wciąż, stanowią one dość mały …

29 lutego 2024 · 7 minut czytania

Recenzja Sharp UA-KIN42E-W i UA-KIN42E-H. Popularny oczyszczacz 2w1 z nową funkcją Wi-Fi.

Sharp UA-KIN42 – najważniejsze cechy Sharp-UA-KIN42 to zmodernizowana wersja Sharp UA-KIN40, rozbudowana o moduł Wi-Fi. Pozostałe cechy pozostają bez zmian. …

16 lutego 2024 · 8 minut czytania

Xiaomi Smart Air Purifier Elite. Wydajny, ale dość drogi. Godny następca Pro H?

Xiaomi Smart Air Purifier Elite – najważniejsze cechy Najnowszy i największy oczyszczacz Xiaomi – model Air Purifier Elite to propozycja …

9 lutego 2024 · 7 minut czytania

Rozsądnie wyceniony średniej klasy oczyszczacz Philips AC2936/13 – warto kupić?

Philips AC2936/13 w naszej opinii Philips AC2936/13 w skrócie Philips AC2936/13 to oczyszczacz przeznaczony do pomieszczeń o metrażu max. 48 …

2 lutego 2024 · 5 minut czytania

Recenzja Electrolux Pure Multi 700 EPU73771DG. Oczyszczanie i ewaporacyjne nawilżanie, ale czy wydajne?

Electrolux Pure Multi 700 EPU73771DG to pierwszy oczyszczacz powietrza szwedzkiej marki, wyposażony w funkcję nawilżacza. Urządzenie wykorzystuje technologię ewaporacji. Niestety …