Nawilżacz powietrza Łucznik RH2018. Czy warto go kupić?

Maciej Kluba
Maciej Kluba
3 minuty czytania

Model RH2018 to propozycja nawilżacza powietrza od słynnego polskiego producenta maszyn do szycia – firmy Łucznik. Urządzenie będące nawilżaczem ultradźwiękowym dostępne jest za jedyne 82,99 zł, oferując prostą konstrukcję i podstawowe funkcje. Czy warto wybrać ten model?

Cena Łucznik RH2018 (2023-08-04) – 80 zł (link do Ceneo.pl)

Nawilżanie powietrza

Łucznik RH2018 jest nawilżaczem ultradźwiękowym. Jego wydajność to 300 ml/h. Zdaniem producenta wartość ta wystarczy do nawilżenia powierzchni około 20 m². Naszym zdaniem powierzchnia ta może być nawet nieco większa. Urządzenie wyposażone jest w 1,5-litrowy zbiornik na wodę, co przy pełnej wydajności powinno wystarczyć na około 5 godzin nawilżania.

Tryb pracy i eksploatacja

Nawilżacz ultradźwiękowy Łucznik RH2018 to proste w swej konstrukcji urządzenie. Sprzęt ten wyposażony jest w grzałkę, która doprowadza wodę do wrzenia, czego efektem jest wytwarzanie gorącej pary wodnej. Wspomniana maksymalna wydajność nawilżania osiągana jest tu podczas najwyższego trybu pracy, który ustawić możemy za pomocą obrotowego pokrętła. Ten prosty system mechanicznej regulacji pozwala zdecydować o tym, ile mgiełki ma być w danej chwili emitowane do pomieszczenia.

Niestety RH2018 posiada jedynie podstawowe funkcje, dlatego w urządzeniu nie znajdziemy higrostatu, który pozwoliłby ustawić docelowy poziom nawilżenia w pomieszczeniu. Dbając o odpowiednią wilgotność, polecamy korzystać z zewnętrznego higrometru, tak aby nie doprowadzić do przewilżenia powietrza w pokoju. Brak jest również timera czy blokady rodzicielskiej.

Istotną funkcją z punktu widzenia higieny jest z pewnością automatyczne wyłączanie się nawilżacza w przypadku braku wody w zbiorniku. LED-owe podświetlenie sprawia, iż urządzenie sprawdza się również w roli lampki nocnej. Łucznik RH2018 umożliwia także korzystanie z aromaterapii. Przypominamy w tym miejscu, aby korzystać jedynie z certyfikowanych, sprawdzonych olejków eterycznych.

Łucznik RH2018 to nawilżacz ultradźwiękowy. W związku z czym do napełnienia zbiornika w urządzeniu powinno używać się jedynie wody destylowanej lub po odwróconej osmozie. Jest to o tyle istotne, że bieżąca woda kranowa może posiadać spore ilości minerałów (np. wapnia), jak i szkodliwych chemikaliów. Emitowane są do pomieszczenia w postaci charakterystycznego białego pyłu, który osiada na meblach i trafia do naszych dróg oddechowych. Dlatego też zalecamy ostrożne korztystanie z urządzenia lub rozważenie zakupu jednego z nawilżaczy ewaporacyjnych.

Wygląd

Łucznik RH2018 to zgrabne, kompaktowe urządzenie o rozmiarach 14 x 14 x 26 cm. Biała konstrukcja przyozdobiona została kwiecistym wzorem, widocznym na przednim, jak i tylnym panelu.

Parametry techniczne nawilżacza powietrza Łucznik RH2018

MarkaŁucznik
ModelRH2018
Cena83 zł
Rodzaj nawilżaczaultradźwiękowy
Maksymalna wydajność (ml/h)300
Pojemność zbiornika na wodę (l)1,5
Ilość prędkościprędkość regulowana mechanicznie pokrętłem
Funkcje
  • Automatyczne wyłączanie
Głośność (dB)b.d.
Moc (W)25
Elementy wymiennebrak
Gwarancja2 lata

Czy warto kupić nawilżacz powietrza Łucznik RH2018?

RH2018 to interesująca propozycja znanej polskiej firmy – Łucznik. Jak na nawilżacz ultradźwiękowy przystało, model ten cechuje niska cena (zaledwie 83 zł) oraz niewielki pobór mocyjedynie 25 W. Niestety jednak koszty eksplotacji mogą wzrosnąć biorąc pod uwagę, iż jako nawilżacz ultradźwiękowy, urządzenie wymaga stosowania wody demineralizowanej lub po odwróconej osmozie.

Łucznik RH2018 nie posiada funkcji znanych z droższych modeli nawilzaczy, jak chociażby higrostat, jonizacja czy timer. Jednak cena urządzenia sugeruje, iż ma być on prostym nawilżaczem powietrza, dostępnym dla każdego

Zapraszamy na nasz Ranking Nawilżaczy – sprawdź jak wypadły w nim nawilżacze ewaporacyjne.

Galeria zdjęć Łucznik RH2018

Łucznik RH2018 w naszej opinii

Zalety

  • Niska cena
  • Dobra wydajność
  • Niski pobór prądu
  • Aromaterapia

Wady

  • Brak higrostatu
  • Brak timera
  • Nawilżanie ultradźwiękowe

Cena Łucznik RH2018

Łucznik RH2018 dostępny jest obecnie za 80 zł. Stosunek ceny do wydajności urządzenia wypada więc przyzwoicie.

Cena Łucznik RH2018 (2023-08-04) – 80 zł (link do Ceneo.pl)

Jak oceniasz recenzję?

Aby wystawić ocenę kliknij w gwiazki

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje nawilżaczy powietrza

8 lutego 2024 · 7 minut czytania

Jak grzyby po deszczu? Czy warto kupić nawilżacze ultradźwiękowe z Temu, Allegro?

Widzisz nawilżacz powietrza „grzybek” i zastanawiasz się, co to jest i czy faktycznie działa? Od pewnego czasu media społecznościowe i …

18 stycznia 2024 · 16 minut czytania

Nawilżacz powietrza z Biedronki – Ranking. Co warto wybrać?

Biedronka idzie w ślady Lidla i coraz mocniej wkracza w asortyment wyposażenia domu. Na stronie Biedronka Home możemy znaleźć aż …

12 stycznia 2024 · 5 minut czytania

Nawilżacz powietrza z Biedronki – ultradźwiękowy Blaupunkt AHA501. Warto kupić?

Nawilżacz powietrza Blaupunkt AHA501 w eksperckim rankingu nawilżaczy powietrza. Dobra relacja ceny do wydajności nawilżania. Czy warto?

22 grudnia 2023 · 9 minut czytania

Nawilżacz ewaporacyjny Klarta Humea Grande – większy, wydajniejszy, bardziej opłacalny

Klarta Humea Grande W naszej opinii Decydując się na zakup nawilżacza powietrza Klarta prosimy, skorzystaj z linków partnerskich, by wesprzeć …

3 listopada 2023 · 6 minut czytania

Vestfrost VP-H2I20WH – modułowy nawilżacz do oczyszczacza. Warto kupić oddzielnie?

Vestfrost VP-H2I20WH- najważniejsze cechy Vestfrost VP-H2I20WH w naszej opinii Od przybytku głowa boli Nawilżacz powietrza Vestfrost VP-H2I20WH to ciekawa konstrukcja, …