Charakterystyczny różowy kolor, minimalistyczny design oraz niska cena to czynniki, które wyróżniają ultradźwiękowy nawilżacz powietrza HB UH2005DP. Co oferuje nawilżacz powietrza dostępny za 59 zł i czy warto kupować urządzenie w tej cenie?

Cena HB UH2005DP (2023-09-25) – 59 zł (link do Ceneo.pl)

Nawilżanie powietrza

Nawilżacz ultradźwiękowy HB UH2005DP to urządzenie przeznaczone do małych powierzchni. Zdaniem producenta sprzęt o wydajności maksymalnej 100 – 200 ml/h jest w stanie nawilżyć 9m2 powierzchni. W środku znajduje się niewielki zbiornik na wodę o pojemności 1,3 l, co zapewnia nieprzerwaną pracę przez ok. 6,5h.

Tryb pracy i eksploatacja

Jako urządzenie ultradźwiękowe, nawilżacz powietrza HB UH2005DP rozbija cząsteczki wody za pomocą ultradźwiękowego przetwornika, emitując charakterystyczną mgiełkę o cząsteczkach wielkości 1 – 5 um. Urządzenie może działać w dwóch trybach pracy – standardowym i nocnym (SLEEP), wpływających automatycznie na wydajność nawilżacza.

Oprócz dotykowego panelu sterowania i kontrolki LED, informującej o aktualnym poziomie mocy nawilżania i ewentualnym braku wody, urządzenie nie posiada innych funkcji. Niska cena (niecałe 90 zlotych) absolutnie to usprawiedliwia. Warto zauważyć, iż w przypadku braku wody w zbiorniku, nawilżacz sam się wyłączy.

Wraz z nawilżaczem, użytkownik otrzymuje rownież specjalny wkład ceramiczny, który usuwa z wody część związków wapnia i innych minerałów, dzięki czemu woda staje się mniej twarda. Wg deklaracji producenta, wkład ma również działanie antybakteryjne, usuwając również z wody nieprzyjemne zapachy.

Pamiętajmy jednak, aby korzystając z nawilżaczy ultradźwiękowych, wlewać do nich wodę destylowaną lub po odwróconej osmozie. W przeciwnym razie urządzenie rozbijając cząsteczki wody, rozbije także znajdujące się w wodzie minerały i chemikalia. Unoszący się w powietrzu biały pyłek nie tylko spowoduje bialy osad na meblach, ale również bóle głowy i oczu. Dlatego też tego powodu polecamy korzystać z ewaporacyjnych nawilżaczy powietrza, wykorzystujących najzdrowszą metodę nawilżania.

Wygląd

Wyróżniający się żywym, różowym kolorem i nowoczesnym designem, nawilżacz HB UH2005DP to niewielkie urządzenie o minimalistycznej formie. Model ten z pewnością sprawdzi się w wielu różnych aranżacjach.

Parametry techniczne nawilżacza powietrza HB UH2005DP

MarkaHB
ModelUH2005DP
Cena59 zł
Rodzaj nawilżaczaultradźwiękowy
Maksymalna wydajność (ml/h)200
Pojemność zbiornika na wodę (l)1,3
Ilość prędkości2
Funkcjekontrolka LED
Głośność (dB)30
Moc (W)20
Elementy wymienneBrak wymiennego filtra
Gwarancja2 lata

Czy warto kupić nawilżacz powietrza HB UH2060DB?

HB UH2005DP nie należy do zbyt wydajnych nawilżaczy. Nie powala również czas pracy urządzenia. Należy jednak pamiętać, iż model ten ma być podstawowym nawilżaczem dla niezbyt wymagających klientów. Dostępny za jedyne 89 zł może skusić niejedną osobę, pragnącą poznać jak działa nawilżacz powietrza.

Należy przy tym przygotować sie na manulną obsługę urządzenia. Brak higrostatu powoduje, iż to użytkownik musi sam kontrolować poziom wilgotności poziom w pomieszczeniu, tak aby nie doprowadzić do jego przewilżenia.

Kupując nawilżacz HB UH2005DP pamiętajmy, iż model ten należy do nawilżaczy ultradźwiękowych, a co za tym idzie wymusza on na użytkowniku korzystanie z wody destylowanej. Zwykła woda z kranu pozostawi nie tylko biały osad na meblach, ale może również powodować bóle głowy i oczu. Ponadto ultradźwięki mogą działać drażniąco na znajdujące się w domu zwierzęta. Z powyższych względów polecamy więc korzystanie z nawilżaczy ewaporacyjnych.

Zapraszamy na nasz Ranking Nawilżaczy – sprawdź jak wypadły w nim nawilżacze ewaporacyjne.

Galeria zdjęć HB UH2005DP

HB UH2005DP w naszej opinii

Zalety

  • Niska cena
  • Bardzo mały pobór prądu
  • Kolorowe wykończenie

Wady

  • Brak higrostatu
  • Brak timera
  • Nawilżanie ultradźwiękowe
  • Niska wydajność – urządzenie nadaje się jedynie do małych pomieszczeń

Cena HB UH2005DP

Cena HB UH2005DP (2023-09-25) – 59 zł (link do Ceneo.pl)

Jak oceniasz recenzję?

Aby wystawić ocenę kliknij w gwiazki

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje nawilżaczy powietrza

8 lutego 2024 · 7 minut czytania

Jak grzyby po deszczu? Czy warto kupić nawilżacze ultradźwiękowe z Temu, Allegro?

Widzisz nawilżacz powietrza „grzybek” i zastanawiasz się, co to jest i czy faktycznie działa? Od pewnego czasu media społecznościowe i …

18 stycznia 2024 · 16 minut czytania

Nawilżacz powietrza z Biedronki – Ranking. Co warto wybrać?

Biedronka idzie w ślady Lidla i coraz mocniej wkracza w asortyment wyposażenia domu. Na stronie Biedronka Home możemy znaleźć aż …

12 stycznia 2024 · 5 minut czytania

Nawilżacz powietrza z Biedronki – ultradźwiękowy Blaupunkt AHA501. Warto kupić?

Zalety i wady Najważniejsze cechy Początek stycznia przyniósł ciekawą promocję w sieci sklepów Biedronka. Za 179 zł możemy stać się …

22 grudnia 2023 · 10 minut czytania

Nawilżacz ewaporacyjny Klarta Humea Grande – większy, wydajniejszy, bardziej opłacalny

Klarta Humea Grande w naszej opinii Jeśli po przeczytaniu recenzji zdecydujesz się na zakup nawilżacza powietrza Klarta, prosimy, skorzystaj z …

3 listopada 2023 · 6 minut czytania

Vestfrost VP-H2I20WH – modułowy nawilżacz do oczyszczacza. Warto kupić oddzielnie?

Vestfrost VP-H2I20WH- najważniejsze cechy Vestfrost VP-H2I20WH w naszej opinii Od przybytku głowa boli Nawilżacz powietrza Vestfrost VP-H2I20WH to ciekawa konstrukcja, …