Nawilżacz ultradźwiękowy Beautitec SZK-A500 charakteryzuje się dobrą relacją ceny do wydajności nawilżania. 300 ml/h za niecałe 150 zł to korzystna oferta. Czy warto skusić się jednak na nawilżanie ultradźwiękowe?

Cena Beautitec SZK-A500 (2023-08-03) – 129 zł (link do Aze.pl)

Nawilżanie powietrza

Beautitec SZK-A500 charakteryzuje się niezłą wydajnośćią nawilżania. 300 ml/h to dobry wynik, który pozwoli utrzymać prawidłową wilgotność na ok. 42 m².

Tryb pracy i eksploatacja

Jako urządzenie ultradźwiękowe, nawilżacz powietrza Beautitec SZK A500 rozbija cząsteczki wody za pomocą ultradźwiękowego przetwornika, emitując charakterystyczną mgiełkę o cząsteczkach wielkości 1 – 5 um.

Ilość mgiełki można łatwo regulować w trzystopniowym zakresie w zależności od warunków panujących w pomieszczeniu. Na stronie dystrybutora znaleźć można następującą grafikę obrazującą intensywność nawilżania.

nawilżacz ultradźwiękowy Beautitec SZK A500 mgiełka

3-stopniowa regulacja intensywności nawilżania, źródło: materiały producenta

Maksymalna wydajność Beautitec SZK-A500 to 300ml/h. Powierzchnia jaką sprzęt jest w stanie nawilżyć to , którą jest w stanie nawilżyć to max 42 m2.

Urządzenia ultradźwiękowe należą do najcichszych na rynku. Tu jednak poziom głośności może oscylować w granicach 35 dB, co jest już wartością odczuwalną na co dzień.

Pamiętajmy jednak, aby korzystając z nawilżaczy ultradźwiękowych, wlewać do nich wodę destylowaną lub po odwróconej osmozie. W przeciwnym razie urządzenie rozbijając cząsteczki wody, rozbije także znajdujące się w wodzie minerały i chemikalia. Unoszący się w powietrzu biały pyłek nie tylko spowoduje bialy osad na meblach, ale również bóle głowy i oczu. Dlatego też tego powodu polecamy korzystać z ewaporacyjnych nawilżaczy powietrza, wykorzystujących najzdrowszą metodę nawilżania.

 Sprawdź ranking najlepszych nawilżaczy ewaporacyjnych

 

Wygląd

nawilżacz ultradźwiękowy Beautitec SZK A500

Nawilżacz ultradźwiękowy Beautitec SZK-A500 to zgrabny nawilżacz ultradźwiękwowy w formie sześcianu o charakterystycznych zaokrągleniach. Wyświetlacz informujący o aktualnym poziomie wilgotności umieszczono na dole przedniej ściany. Znajdziemy na nim informację o poziomie wilgotności w mieszkaniu, ustawimy żądany poziom wilgotności i mgiełki, oraz ustawimy czas pracy urządzenia.

Parametry techniczne nawilżacza powietrza Beautitec SZK A500

MarkaBeautitec
ModelSZK-A500
Cena129 zł
Rodzaj nawilżaczaultradźwiękowy
Maksymalna wydajność (ml/h)300
Pojemność zbiornika na wodę (l)4,5
Ilość prędkości3
Funkcje
  • kontrolka LED
  • timer
Głośność (dB)35
Moc (W)30
Elementy wymienneBrak wymiennego filtra
Gwarancja2 lata

Czy warto kupić nawilżacz powietrza Beautitec SZK-A500?

Dużą zaletą Beautitec SZK-A500 jest niska cena urządzenia w stosunku do oferowanej wydajności. 150 zł za sprzęt przeznaczony do ok. 40 m² to dobra oferta.

Z drugiej strony należy pamiętać, iż mówimy tu o nawilżaczu ultradźwiękowym, który w eksploatacji jest mniej bezpieczny, jak i bardziej kosztowny. Litr wody kranowej kosztuje poniżej 1 gr. Litr wody destylowanej kosztuje 1 zł, a więc 100 razy więcej.

Do plusów Beautitec możemy zaliczyć jeszcze elegancki design, 3-stopniową regulację intensywności nawilżania oraz timer.

Zobacz inne modele Beautitec:

  • Beautitec SZK-A420 – nawilżacz ewaporacyjny czyli zdrowszy rodzaj nawilżacza niż ten recenzowany. Jest droższy (powyżej 300 zł), ma filtr i wydajność nawilżania 250 ml/h co pozwala nawilżyć mały pokój do max 30 m2.

Zapraszamy na nasz Ranking Nawilżaczy – sprawdź i porównaj najzdrowsze ewaporacyjne nawilżacze powietrza.

Galeria zdjęć Beautitec SZK-A500

Beautitec SZK-A500 w naszej opinii

Zalety

  • Niska cena
  • Bardzo mały pobór prądu

Wady

  • Nawilżanie ultradźwiękowe

Cena Beautitec SZK-A500

Cena Beautitec SZK-A500 (2023-08-03) – 129 zł (link do Aze.pl)

Jak oceniasz recenzję?

Aby wystawić ocenę kliknij w gwiazki

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje nawilżaczy powietrza

8 lutego 2024 · 7 minut czytania

Jak grzyby po deszczu? Czy warto kupić nawilżacze ultradźwiękowe z Temu, Allegro?

Widzisz nawilżacz powietrza „grzybek” i zastanawiasz się, co to jest i czy faktycznie działa? Od pewnego czasu media społecznościowe i …

18 stycznia 2024 · 16 minut czytania

Nawilżacz powietrza z Biedronki – Ranking. Co warto wybrać?

Biedronka idzie w ślady Lidla i coraz mocniej wkracza w asortyment wyposażenia domu. Na stronie Biedronka Home możemy znaleźć aż …

12 stycznia 2024 · 5 minut czytania

Nawilżacz powietrza z Biedronki – ultradźwiękowy Blaupunkt AHA501. Warto kupić?

Zalety i wady Najważniejsze cechy Początek stycznia przyniósł ciekawą promocję w sieci sklepów Biedronka. Za 179 zł możemy stać się …

22 grudnia 2023 · 10 minut czytania

Nawilżacz ewaporacyjny Klarta Humea Grande – większy, wydajniejszy, bardziej opłacalny

Klarta Humea Grande w naszej opinii Jeśli po przeczytaniu recenzji zdecydujesz się na zakup nawilżacza powietrza Klarta, prosimy, skorzystaj z …

3 listopada 2023 · 6 minut czytania

Vestfrost VP-H2I20WH – modułowy nawilżacz do oczyszczacza. Warto kupić oddzielnie?

Vestfrost VP-H2I20WH- najważniejsze cechy Vestfrost VP-H2I20WH w naszej opinii Od przybytku głowa boli Nawilżacz powietrza Vestfrost VP-H2I20WH to ciekawa konstrukcja, …