Fersk Twinne to przenośny klimatyzator polskiej marki, który jako jeden z nielicznych modeli dostępnych na polskim rynku wyposażony jest w dwie rury oraz do kompletu dołączona jest uszczelka do okna. Czy ta zaleta idzie w parze z innymi, a cenę urządzenia można uznać za atrakcyjną w stosunku do oferowanych możliwości.

Cena Fersk Twinne (2020-05-27) – aktualnie niedostępny w sprzedaży (ostatnią cenę sprawdzisz w autoryzowanym sklepie Homespot.pl)

Chłodzenie powietrza

Dwururowy klimatyzator przenośny Fersk Twinne wyróżnia się wysoką mocą chłodniczą – 3,50 kW. Przepływ powietrza także jest dobry, ponieważ wynosi 380 m³/h. Producent zastosował tutaj czynnik chłodniczy R410A.

Tryb pracy i eksploatacja

Klimatyzator Fersk Twinne został przystosowany do pracy w trzech prędkościach. Temperaturę docelową można regulować w zakresie od 17 do 30 st. C. Podobnie jak w przypadku wielu innych klimatyzatorów powietrza znajdziemy tu 24-godzinny timer. Fersk Twinne ma jednak znaczącą przewagę nad konkurencyjnymi urządzeniami, ponieważ umożliwia ustawienie nie tylko automatycznego zakończenia, lecz także rozpoczęcia chłodzenia, co spotykane jest raczej rzadko.

Kolejna zaleta klimatyzatora Fersk Twinne to funkcja swing. Użytkownik ma możliwość uruchomienia ciągłego ruchu klapek, decydujących o kącie wywiewu powietrza lub zablokowania ich w odpowiadającym mu położeniu. Producent wyposażył urządzenie także w specjalny tryb nocny. W celu zapewnienia idealnych warunków do snu początkowa temperatura zostaje w nim zwiększona o 1 st. C po upływie 2 godzin i kolejny 1 st. po następnych 2 godzinach.

Fersk Twinne jest klimatyzatorem dwururowym, co oznacza, że poprzez jedną rurę pobiera powietrze spoza budynku a drugą odprowadza gorące powietrze na zewnątrz.

Urządzeniem można sterować poprzez panel albo za pośrednictwem pilota. W zestawie obecne są rury oraz uszczelka okienna ułatwiająca ich prawidłowe wyprowadzenie poza budynek.

Wygląd

Klimatyzator pokojowy Fersk Twinne ma srebrną, lekko błyszczącą obudowę o opływowych kształtach. Całość prezentuje się elegancko, tak więc z estetycznego punktu widzenia sprzęt zasługuje na dobrą ocenę. Jego wymiary to 47 x 84 x 43 cm.

Parametry techniczne klimatyzatora przenośnego Fersk Twinne

Marka i modelFersk Twinne
Cenab.d. 
Moc chłodnicza (kW)3,5
Przepływ powietrza (m³/h)380
Rekomendowana powierzchnia (m²)*46
Zakres temperatur (°C)17-30
Liczba prędkości wentylatora3
Rodzaj czynnika chłodzącegoR410A
Głośność (dB)do 62
Pobór mocy (W)1300
Klasa energetycznaA
Długość i średnica przewodu odprowadzającego (cm)b.d.
Waga (kg)32

* Przyjmujemy, że na każdy 1 m³ powinno przypadać minimum 0,03 kW mocy chłodniczej i zakładamy, iż pomieszczenie ma standardową wysokość 2,7 m.

Czy warto kupić klimatyzator Fersk Twinne?

Fakt, iż klimatyzator Fersk Twinne może współpracować z dwiema rurami oraz pozostałe jego zalety sprawiają, że jest to urządzenie zasługujące na uwagę.

Jako jeden z nielicznych, producent dołącza do urządzenia uszczelkę do okna.

Producent poleca je do pomieszczeń o powierzchni 46 m². Moc chłodnicza 12000 BTU zazwyczaj wskazuje na maksymalną powierzchnię pracy 40 m², lecz wyższa efektywność pracy klimatyzatorów dwukanałowych sprawia, że metraż sugerowany przez producenta możemy uznać za odpowiedni.

Galeria zdjęć Fersk Twinne

Fersk Twinne w naszej opinii

Zalety

 • Możliwość podłączenia dwóch rur
 • Możliwość używania tylko jednej rury
 • Wysoka moc chłodnicza
 • Duży przepływ powietrza
 • Timer z opcją włączenia i wyłączenia klimatyzatora
 • Pilot zdalnego sterowania
 • Uszczelka okienna w zestawie

Wady

brak

Zobacz nasz artykuł „Jak wybrać dobry klimatyzator przenośny?”. Porównaj popularne modele klimatyzatorów i sprawdź, które urządzenie najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Jak oceniasz recenzję?

Aby wystawić ocenę kliknij w gwiazki

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

4 komentarze

 • <cite class="fn">tere.sa</cite> <span class="says">says:</span>

  Kupiłam go tydzień temu, kiedy w mieszkaniu w bloku nie było czym oddychać. Czas na małą recenzję.
  Kupując klimę chodziło mi o dużą wydajność, żeby dał radę na moje całe mieszkanie (wiem, że tak cięzko, ale mam ok. 50 m2 i chciałam to ogarnąć jednym urządzeniem).
  – funkcjonalność i jakość- klasa, trwałość zobaczymy, bo za krótko go używam.
  – głośność – jest ok. Ten najcichszy tryb jest akceptowalny, spać przy nim ciężko, ale potrafię przy nim pracować. Także dla mnie jest ok.
  – klimatyzator ma 2 rury, z początku używałam tych dwóch i klimatyzator odczuwalnie chłodził mieszkanie, ale probowałam z jedną rurą i też daje radę, tylko trzeba poczekać.
  – wygląd: bardzo mi się podoba, nie palcuje się, jest taki lekko błyszczący. Wyświetlacz jak dla mnie trochę za ciemny.
  – pilota nie używam.

 • <cite class="fn">Adam Drzewiecki</cite> <span class="says">says:</span>

  Czy powietrze zasysane przez rurę zasysającą jest wdmuchiwane, po ochłodzeniu, do pomieszczenia, czy jest ono tylko użyte w obiegu zamkniętym i po ogrzaniu odprowadzane na zewnątrz? W akapicie o klimatyzatorach dwururowych piszecie, że w ich przypadku „zasysane spoza budynku powietrze chłodzi nagrzewające się podczas pracy urządzenie.” Informacja ta sugeruję drugi wariant.
  Pytanie jest o tyle istotne, że w przypadku obiegu zamkniętego nie następuje wymiana powietrza w pomieszczeniu z powietrzem z zewnątrz, co może niekorzystnie wpływać na poziom dwutlenku węgla w pomieszczeniach, w których wentylacja grawitacyjna w lecie jest niewystarczająca i chcąc mieć zadowalająco niski poziom dwutlenku węgla (generowanego przez mieszkańców), praktycznie nie da się uniknąć otwierania okien.

  • <cite class="fn">Łukasz Rajzer</cite> <span class="says">says:</span>

   Fersk Twinne posiada maksymalny przepływ powietrza rzędu 380 m3/h. Podobne wyniki mają systemy jednorurowe. Jeśli całość tego powietrze wyrzucamy na zewnątrz, to znacznie więcej gorącego zasysamy w porównaniu do wentylacji mechanicznej. Ta wymusza przeciętnie wymianę powietrza na poziomie 100-150 m3 na duże mieszkanie.

   System dwururowy pozwala zostać przy wymaganym do obiegu powietrza i nie powiększa go tak, jak robi to klimatyzator jednorurowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje klimatyzatorów powietrza

12 czerwca 2024 · 3 minuty czytania

Klimatyzator przenośny Klarstein Kraftwerk Smart 10K. Ładny, ale czy dobry?

⏵Zobacz ranking klimatyzatorów Chłodzenie powietrza Moc chłodnicza klimatyzatora przenośnego Klarstein Kraftwerk Smart 10K wynosi 10000 BTU, czyli 2,9 kW. Przepływ …

12 czerwca 2024 · 5 minut czytania

Warmtec Froya KP35W – czy warto go kupić?

Klimatyzator przenośny Warmtec Froya KP35W to wydajne urządzenie, które zapewni komfortowe warunki w pomieszczeniach …

12 czerwca 2024 · 4 minuty czytania

Klimatyzator przenośny Whirlpool PACW2900CO – przeciętna relacja ceny do parametrów

Whirlpool PACW2900CO to typowy przedstawiciel klimatyzatorów przenośnych 3w1. Urządzenie posiada dość przeciętną moc chłodniczą …

12 czerwca 2024 · 3 minuty czytania

Camry CR7902 – normalny, średniej klasy klimatyzator 3w1. Warto go kupić?

Camry CR7902 to klimatyzator przenośny (chłodzenie, wentylacja i osuszanie) o przeciętnej mocy 2,65 kW. …

7 maja 2024 · 4 minuty czytania

Yoer PAC02W – mocny klimatyzator 4w1 z Chin. Warto dać mu szansę?

Klimatyzator przenośny Yoer PAC02W to ciekawy, choć dość nierówny sprzęt nieznanej marki. Posiada bardzo dużą moc chłodniczą, Wi-Fi i jest stosunkowo tani. Czy warto zaufać producentowi i kupić ten model? A może lepiej wybrać coś innego? Odwiedź nasz Ranking Klimatyzatorów 2024