Sprawdź ofertęPrzejdź do rankingu

Philips HU4816/10 to jeden z większych i bardziej wydajnych nawilżaczy powietrza na rynku. Wykorzystujący technologię NanoCloud, przeznaczony jest do nawilżania powierzchni o wielkości 44m². Czy urządzenie rzeczywiście warte jest swojej ceny?

Cena Philips HU4816/10 (2023-11-13) – 649  (link do Ceneo.pl)

Nawilżanie powietrza

Maksymalna wydajność nawilżania modelu Philips HU4816/10 to 300 ml/h. Wielkość zbiornika z wodą to 4 litry. Wg danych producenta powinno to wystarczyć do nawilżenia około 44m² i pracy przez około 26 godzin.

Tryb pracy i eksploatacja

Philips HU4816/10 jest kolejnym urządzeniem Philipsa z serii nawilżaczy ewaporacyjnych. Oznacza to, iż do nawilżania wykorzystywany jest naturalny proces parowania.

Do napełnienia zbiornika w modelu HU4816/10 można używać zwykłej, kranowej wody, sam zbiornik jest pojemny – mieści aż 4 litry wody. Wskaźnik „max” jest przydatnym elementem, pokazującym kiedy zbiornik jest pełny.

W przypadku niskiego poziomu wody na panelu sterowania zacznie migać czerwona kropla – ?. Jeśli w ciągu 30 minut zbiornik nie zostanie uzupełniony, wskaźnik zacznie świecić w sposób ciągły do czasu dolania wody. Całkowite opróżnienie pojemnika powoduje zablokowanie pracy nawilżacza.

Jak zapewnia producent, cylindryczna konstrukcja Philipsa HU4816/10 sprawia, że sprzęt równomiernie rozprowadza nawilżone powietrze po całym pomieszczeniu. Model ten wykorzystuje znaną z innych nawilżaczy Philipsa, technologię NanoCloud, która zmniejsza ryzyko rozprzestrzeniania się w powietrzu minerałów, które mogłyby odkładać się na meblach i innych płaskich powierzchniach jako biały osad. W praktyce działanie filtra NanoCloud jest takie samo jak filtrów obecnych w innych nawilżaczach ewaporacyjnych.

W nawilżaczu powietrza Philips HU4816/10 znalazł się tryb snu, w którym:

 • urządzenie pracuje w niskiej prędkości,
 • jego podświetlenie zostaje przygaszone,
 • wskaźnik niskiego poziomu wody nie miga, a jedynie włącza się, gdy zachodzi potrzeba uzupełnienia zbiornika.

Nawilżacz powietrza Philips HU4816/10 wyposażony jest w higrostat. Dzięki temu urządzenie umożliwia utrzymywanie stałego, docelowego poziomu wilgotności (40, 50 lub 60%). Dopóki wyznaczona wilgotność nie zostanie uzyskana, wskaźnik wilgotności świeci na czerwono. Po osiągnięciu wyznaczonego poziomu nawilżenia, wskaźnik świeci na niebiesko.

Wbudowany timer pozwala z kolei zaplanować automatyczne przerwanie nawilżania po upływie 1, 2, 4 albo 8 godzin.

Nawilżaczem powietrza Philips HU4816/10 można sterować poprzez panel, który znajduje się na górze, podobnie jak wyświetlacz. Na wyświetlaczu można sprawdzić m.in. aktualną wilgotność powietrza.

Wygląd

Nawilżacz powietrza Philips HU4816/10  ma wymiary 248 x 248 x 380 mm. Urządzenie zamknięte jest w zgrabnej, cylindrycznej obudowie w kolorze białym ze złotymi akcentami.

Parametry techniczne nawilżacza powietrza Philips HU4816/10

MarkaPhilips
ModelHU4816/10
Cena649 zł
Rodzaj nawilżaczaewaporacyjny
Maksymalna wydajność300 ml/h
Maksymalna wydajność wg testów245 ml/h
Pojemność zbiornika na wodę4 l
Ilość prędkości3
FunkcjeHigrostat
Timer
Głośność (dB)35
Moc (W)25
Elementy wymienneFiltr FY2402 – wymienny co 6 miesięcy. Cena – b.d.
Gwarancja2 lata

Czy warto kupić nawilżacz powietrza Philips HU4816/10?

Model HU4816/10 dostępny jest w sklepach za 650 zł. Jest to dość wysoka cena jak na nawilżacz powietrza. Z drugiej strony urządzenie zaprojektowane zostało tak, by nawilżać nieprzerwanie przez 26 godzin. Nie bez znaczenia jest tu z pewnością duży, czterolitrowy zbiornik na wodę.

Producent deklaruje wydajność na poziomie 300 ml/h, co plasuje model HU4816/10 w czołówce nawilżaczy ewaporacyjnych pod względem wydajności. Wydajność ta pozwala na utrzymanie odpowiedniej wilgotności w pomieszczeniu o powierzchni 44 m². W codziennym użytkowaniu będzie to z pewnością nieco mniej, choć i tak wciąż jest to dobry wynik.

Philips HU4816/10 w naszej opinii

Zalety

 • Higrostat
 • Timer
 • Wydajność
 • Duża pojemność zbiornika (4 litry)

Wady

 • Dość wysoka cena

Cena Philips HU4816/10 

Cena Philips HU4816/10 (2023-11-13) – 649  (link do Ceneo.pl)

Galeria zdjęć Philips HU4816/10

12 komentarzy

 • <cite class="fn">CzarnyLewis</cite> <span class="says">says:</span>

  Witam, czy urządzenie po odłączeniu od zasilania i ponownym podłączeniu wraca do ostatnio ustawionych parametrów (np. prędkość wentylatora, wilgotność)?

  • <cite class="fn">Ranking-oczyszczaczy.pl</cite> <span class="says">says:</span>

   Dzień dobry,
   po odłączeniu od zasilania wszelkie ustawienia się resetują. Nawilżacz pamięta te ustawienia – w tym wskazaną wilgotność czy prędkość wentylatora, tylko wtedy, gdy wyłączymy urządzenie bez odłączania go od prądu.

 • <cite class="fn">JR</cite> <span class="says">says:</span>

  Ile kosztuje filtr FY2402 i gdzie go można kupić? Bo na dziś dzień nie widzę nigdzie informacji.

  • <cite class="fn">Łukasz Oklesiński</cite> <span class="says">says:</span>

   79zł na oficjalnej stronie Philipsa (darmowa wysyłka)

 • <cite class="fn">Katarzyna Skubel</cite> <span class="says">says:</span>

  Dzień dobry, na Waszej stronie spędziłam już długie godziny i cały czas mam dylemat, który nawilżacz kupić. Wiem tyle, że chcę zdecydować się na model ewaporacyjny. Waham się między tym Philipsem a Klartą Humea (która ponownie dostępna będzie dopiero w czerwcu). Praktycznie już byłam zdecydowana na Klartę jednak teraz znów się zastanawiam + potrzebuje nawilżacz 'na już’ i chciałam kupić jeszcze jeden np. parowy, który pozwoli mi choć trochę zwiększyć wilgotność zanim będę mogła kupić Klartę. Chciałabym uniknąć nawilżaczy ultradźwiękowych. Do dyspozycji mam załóżmy 800 zł. Zarysuję trochę moje 'zapotrzebowanie’ 🙂 Mieszkanie w starej willi miejskiej, z otwartymi przestrzeniami, 3,5 m wysokie, nawilżacz potrzebuje do ROŚLIN, które są skumulowane w salonie połączonym z sypialnią, nigdzie nie mam drzwi. Zależy mi głównie by podbić wilgotność własnie w obrębie roślin, w salonie gdzie się znajdują. Moja wilgotność wg higrometru to standardowo ok 35%. Gdy wywieszę pranie podnosi się do ok 50% ale po kilku godzinach wraca do normy. Który nawilżacz byście polecali? Phillips HU4816/10 czy Klarta Humea + jaki nawilżacz parowy dodatkowo wspomagająco? Ważne są też dla mnie elementy wymienne i koszty eksploatacji.

  • <cite class="fn">Łukasz Rajzer</cite> <span class="says">says:</span>

   Proszę jeszcze o wskazanie metraży tych pomieszczeń.

   • <cite class="fn">Katarzyna Skubel</cite> <span class="says">says:</span>

    Salon ok. 28 m, sypialnia ok 18 m. Najbardziej zależy mi na salonie, bo tam mam najbardziej wymagające rośliny, które potrzebują większej wilgotności powietrza.No ale tak jak pisałam – salon i sypialnia są jakby połączone (oddziela je ściana z 2 m otworem na drzwi przesuwne)

   • <cite class="fn">Katarzyna Skubel</cite> <span class="says">says:</span>

    Czy uda się coś polecić/doradzić? Znalazłam jeszcze modele – Stylies Helos (ewaporacyjny do 45 m²) i Stylies Taurus (parowy do 70m², co prawda wizualnie brzydki ale powoli nie mam już wyboru) oraz Stylies Sirius (parowy do 45m) czy wg Was któryś będzie w porządku?

    • <cite class="fn">Dominika Kahl</cite> <span class="says">says:</span>

     Dzień dobry, zestawiając ze sobą ewaporacyjny i parowy, wybrałabym nawilżacz powietrza ewaporacyjny.
     Parowy jest coraz rzadziej występującym nawilżaczem powietrza, jest o tyle dobry, że jest wydajny. Zjada dużo prądu i wypuszcza gorącą mgiełkę (nie każdy to lubi, grzałka w środku ogrzewa wodę i następnie paruje). Tak jakby czajnik elektryczny był włączony non stop 🙂

     Nie testowałam Stylies Helios, ale cena jest dosyć wysoka. Proszę napisać na jaką powierzchnię potrzebuje Pani nawilżacza powietrza?

     • <cite class="fn">Katarzyna Skubel</cite> <span class="says">says:</span>

      Mieszkanie w starej willi miejskiej, z otwartymi przestrzeniami, 3,5 m wysokie, nawilżacz potrzebuje do ROŚLIN, które są skumulowane w salonie połączonym z sypialnią, nigdzie nie mam drzwi. Salon ok. 28 m, sypialnia ok 18 m

     • <cite class="fn">Dominika Kahl</cite> <span class="says">says:</span>

      Całkiem duża i wysoka powierzchnia. 1 nawilżacz powietrza usytuowany przy roślinach, powinien pomóc. Niemniej, jeżeli chce Pani nawilżyć powietrze w salonie i sypialni, to należałoby optymalnie wybrać 2 nawilżacze ewaporacyjne i ustawić przy oknach, ponieważ tam wchodzi powietrze i kieruje się ku kratkom wylotowym. W ten sposób rozprowadzi się po mieszkaniu nawilżone powietrze.

      Z poleceń konkretnych nawilżaczy powietrza – wskazany przez Panią Stylies Helos wg parametrów powinien być ok. (300 ml/h, 609 zł), podobnie wydajny jest nawilżacz powietrza Philips HU4816 (300 ml, 669 zł).

      Alternatywnie dużo tańszy jest nawilżacz powietrza Klarta Humea z wifi z wydajnością jak wyższe modele (aktualnie niedostępny w sprzedaży), w promocji można kupić za 439 zł za 300 ml/h (https://ranking-oczyszczaczy.pl/recenzje-nawilzaczy-powietrza/klarta-humea-wifi/).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje nawilżaczy powietrza

8 lutego 2024 · 7 minut czytania

Jak grzyby po deszczu? Czy warto kupić nawilżacze ultradźwiękowe z Temu, Allegro?

Widzisz nawilżacz powietrza „grzybek” i zastanawiasz się, co to jest i czy faktycznie działa? Od pewnego czasu media społecznościowe i …

18 stycznia 2024 · 16 minut czytania

Nawilżacz powietrza z Biedronki – Ranking. Co warto wybrać?

Biedronka idzie w ślady Lidla i coraz mocniej wkracza w asortyment wyposażenia domu. Na stronie Biedronka Home możemy znaleźć aż …

12 stycznia 2024 · 5 minut czytania

Nawilżacz powietrza z Biedronki – ultradźwiękowy Blaupunkt AHA501. Warto kupić?

Zalety i wady Najważniejsze cechy Początek stycznia przyniósł ciekawą promocję w sieci sklepów Biedronka. Za 179 zł możemy stać się …

22 grudnia 2023 · 10 minut czytania

Nawilżacz ewaporacyjny Klarta Humea Grande – większy, wydajniejszy, bardziej opłacalny

Klarta Humea Grande w naszej opinii Jeśli po przeczytaniu recenzji zdecydujesz się na zakup nawilżacza powietrza Klarta, prosimy, skorzystaj z …

3 listopada 2023 · 6 minut czytania

Vestfrost VP-H2I20WH – modułowy nawilżacz do oczyszczacza. Warto kupić oddzielnie?

Vestfrost VP-H2I20WH- najważniejsze cechy Vestfrost VP-H2I20WH w naszej opinii Od przybytku głowa boli Nawilżacz powietrza Vestfrost VP-H2I20WH to ciekawa konstrukcja, …