Levoit Core 200S Smart True HEPA – najważniejsze cechy

Zalety

  • Dość niskie zużycie prądu i niewielka głośność
  • Aplikacja mobilna VSync

Wady

  • Pobłażliwe podejście do smogu
  •  Niekorzystna relacja ceny do wydajności oczyszczania

Levoit Core 200S to kolejny z oczyszczaczy powietrza marki mającej swoją siedzibę w Californii. Oczyszczacze Levoit można znaleźć ostatnio często na Amazonie, jak i Allegro. Czy 200S warto w takim razie kupić?

Naszym zdaniem nie. Urządzenie prezentuje niską wydajność oczyszczania w stosunku do wysokiej jak na tę klasę sprzętu ceny. Niemal 600 zł za oczyszczacz, którego CADR wynosi ok. 170 m³/h to naprawdę dużo. Zwłaszcza, że urządzenie nie imponuje również pod względem oferowanych funkcji. Brakuje przede wzystkim wskaźnika jakości powietrza. Nie ma też trybu auto, co przynajmniej w naszych oczach dyskredytuje mocno opisywany poniżej sprzęt.

Levoit Core 200S Smart True HEPA (2023-09-28) – 529 zł (link do Levoit.pl)

Jak Levoit Core 200S oczyszcza powietrze?

Najkrócej mówiąc: średnio. Z jednej strony na pochwałę zasługuje 3-stopniowy system filtracji, zawierający filtr wstępny, HEPA H13 oraz węglowy. Z drugiej brakuje jakichkolwiek czujników i wskaźników jakości powietrza. Nie ma również trybu automatycznego. Oczyszczanie powietrza odbywa się więc trochę „po macoszemu”.

W środku oczyszczacza Levoit Core 200S znajdziemy 3 filtry:

  • filtr wstępny, zaprojektowany z myślą o większych zanieczyszczeniach – sierści, włosach, kłębach kurzu,
  • filtr HEPA H13, usuwa pyły smogowe (w tym PM2,5) oraz alergeny takie jak pleśń, pyłki i kurz z dokładnością 99,95%,
  • filtr węglowy, który pochłania szkodliwe gazy, m.in. benzen i formaldehyd, a także neutralizuje zapachy.

Tryby pracy i eksploatacja

Levoit Core 200S z góry wiyświetlacz

 Na wyświetlaczu Levoita Core 200S znajdziemy m.in. opcje timera, trybu nocnego, zmiany prędkości oczyszczania czy blokady rodzicielskiej. Brak jest jednak wskaźnika jakości powietrza. Źródło: Levoit.com

Levoit Core 200S posiada 3 prędkości oczyszczania: niską, średnią i wysoką. Oprócz tego na wyświetlaczu znajdziemy również timer czy blokadę rodzicielską. Ważnym czynnikiem jest obecność trybu nocnego, który przygasza podświetlenie ekranu i aktywuje pracę sprzętu na najniższych obrotach.

Funkcja ta przydaje się, gdy chcemy iść spać. Musimy być jednak świadomi, że mały hałas wiążę się z niewielką wydajnością oczyszczania. W przypadku urządzeń o tak małym CADRze jak opisywany Levoit, wydajność ta będzie wręcz symboliczna. Ponadto mocno brakuje nam danych o aktualnym poziomie PM2,5 w pomieszczeniu.

Brak czujników i wskaźników jakości powietrza

Levoit Core 200S posiada dość dużo funkcji, choć brakuje mu tych najważniejszych – urządzenie nie mierzy, a co za tym idzie nie pokazuje aktualnego poziomu zanieczyszczeń. W naszej ocenie to duży minus, gdyż to w przeciwieństwie do timera czy aplikacji mobilnej jest kwint esencją każdego oczyszczacza powietrza..

Aplikacja mobilna VeSync

Levoit Core 200S aplikacja VeSync

Dużym plusem dla wielu będzie obecność modułu Wi-Fi. Oczyszczacze marki Levoit łączą się z aplikacją mobilną VeSync. Nie inaczej jest w przypadku opisywanego modelu Core 200S Smart HEPA. W aplikacji będziemy mogli zdalnie sterować urządzeniem z dowolnego miejsca na świecie. Niestety liczba funkcji nie różni się od tej, którą mamy na panelu głównym. Nie ma więc trybu automatycznego ani możliwości ustawienia własnych reguł pracy.

Dość niski pobór prądu i stosunkowo cicha praca

Zaletą oczyszczacza Levoit Core 200S będzie tez jego cicha i energooszczędna praca. Urządzenie w najwyższej prędkości pobiera zaledwie 37W. W trybie standby jest to niespełna 1 W. Głośność na poziomie 24-48 dB świadczy o dość cichej eksploatacji, adekwatnej do niskiej wydajności.

Wygląd

Levoit Core 200S przód i góra oczyszczacza

Levoit Core 200S. Widok z przodu i z góry. Zródło: Levoit.com

Oczyszczacz powietrza Levoit Core 200S zaprojektowany został z myślą o niewielkich pomieszczeniach, do ok. 20 m2. Dlatego też rozmiary sprzetu są dość kompaktowe. Okrągła, cylindryczna bryła mierzy 20.5 x 20.5 x 32 cm i waży ok. 3 kg.

Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Levoit Core 200S

MarkaLevoit
ModelCore 200S
Cena529 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza170 m³/h
Zalecana maks. powierzchnia*21 m²
Zalecana maks. kubatura52,5 m³
Głośność24-48 dB
Pobór mocy0,6-37 W
Liczba prędkości wentylatora3
Filtr wstępnytak
Filtr HEPAH13
Skuteczność wg klasyfikacji filtra HEPA≥ 99,95%
Filtr węglowytak
Żywotność filtrów6 mies.
Waga [kg]3
Certyfikatyb.d.
Gwarancja2 lata

* przyjmujemy, że na każdy 1 m² pomieszczenia o wysokości wynoszącej 2,5 metra oczyszczacz powietrza powinien oferować minimum wartość maks. CADR dla pyłów równą 8 m³/h.

Zdaniem eksperta:

Zważywszy na niską wydajność oczyszczania, brak trybu auto, jak i wskaźników jakości powietrza, Levoit Core 200S nie jest zbyt atrakcyjną propozycją. W budżecie ok. 500-700 zł możemy już znaleźć np. Xiaomi AP 4 Lite czy Philips AC0830/10. Dopłacając zaś 100 zł, staniemy się posiadaczem jednego z liderów naszego rankingu i bestselleru, jakim jest Klarta Forste 4.

Galeria zdjęć Levoit Core 200S

Pozostałe oczyszczacze powietrza Levoit

Jak oceniasz recenzję?

Aby wystawić ocenę kliknij w gwiazki

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje oczyszczaczy powietrza

12 marca 2024 · 9 minut czytania

Recenzja Sharp UA-KIN52E-W i UA-KIN52E-H. Oczyszczacz 2w1, od teraz z Wi-Fi

Sharp UA-KIN52 – najważniejsze cechy Wi-Fi zagościło w kolejnym modelu oczyszczaczy powietrza Sharp. I choć wciąż, stanowią one dość mały …

29 lutego 2024 · 7 minut czytania

Recenzja Sharp UA-KIN42E-W i UA-KIN42E-H. Popularny oczyszczacz 2w1 z nową funkcją Wi-Fi.

Sharp UA-KIN42 – najważniejsze cechy Sharp-UA-KIN42 to zmodernizowana wersja Sharp UA-KIN40, rozbudowana o moduł Wi-Fi. Pozostałe cechy pozostają bez zmian. …

16 lutego 2024 · 8 minut czytania

Xiaomi Smart Air Purifier Elite. Wydajny, ale dość drogi. Godny następca Pro H?

Xiaomi Smart Air Purifier Elite – najważniejsze cechy Najnowszy i największy oczyszczacz Xiaomi – model Air Purifier Elite to propozycja …

9 lutego 2024 · 7 minut czytania

Rozsądnie wyceniony średniej klasy oczyszczacz Philips AC2936/13 – warto kupić?

Philips AC2936/13 w naszej opinii Philips AC2936/13 w skrócie Philips AC2936/13 to oczyszczacz przeznaczony do pomieszczeń o metrażu max. 48 …

2 lutego 2024 · 5 minut czytania

Recenzja Electrolux Pure Multi 700 EPU73771DG. Oczyszczanie i ewaporacyjne nawilżanie, ale czy wydajne?

Electrolux Pure Multi 700 EPU73771DG to pierwszy oczyszczacz powietrza szwedzkiej marki, wyposażony w funkcję nawilżacza. Urządzenie wykorzystuje technologię ewaporacji. Niestety …