Chiński oczyszczacz Hisense AP220H to urządzenie o dość niewielkiej wydajności – jak sama nazwa wskazuje: 220 m3/h. Producent ostrożnie deklaruje maksymalny metraż, na jakim sprzęt może być używany, szacując go na 20 m2. Wg naszych obliczeń będzie to nawet 28,5 m2. Nie polecamy jednak kupować oczyszczaczy „na styk”, dlatego też estymacje podawane przez Hisense są jak najbardziej właściwe.

Oczyszczacz z racji niewielkiej ceny, ma też podstawowy zakres funkcji. Nie mamy przede wszystkim trybu automatycznego ani też wskaźnika jakości powietrza, co jest dużym minusem i utrudnieniem w codziennym użytkownaniu. Mały plusik za obecność pilota do zdalnego sterowania.

Hisense AP220H – Zalety i wady

Zalety

  • Niska cena
  • Pilot do zdalnego sterowania

Wady

  • Brak trybu auto
  • Brak wskaźnika PM2,5
  • Ograniczony zakres funkcji

Sprawdź najlepszą ofertę dla Hisense AP220H

Cena Hisense AP220H (2023-03-13) – 479 zł (sprawdź najniższą cenę na Ceneo.pl)

Zobacz ranking 127 oczyszczaczy powietrza >

Oczyszczanie powietrza wg Hisense AP220H

W oczyszczaczu Hisense znajdziemy trójwarstwowy filtr HEPA E11 (95% skuteczności) z filtrem wstępnym i węglem aktywnym. Ma on formę zintegrowanego filtra kasetowego, tworząc skuteczną barierę na alergeny roślinne, pyły smogowe, bakterie, wirusy, a także zneutralizują nieprzyjemne zapachy i drażliwe substancje lotne. System 3 filtrów w praktyce w oczyszczaczu Hisense AP220H wygląda tak:

  • Filtr HEPA E11 – jego rolą jest wychwytywanie wszelkich mikroskopijnych cząstek stałych z powietrza, np. pyłów zawieszonych PM1,0, PM2,5, PM10, pyłków roślinnych, bakterii, pleśni czy wirusów.
  • Filtr węglowy – odpowiedzialny za pochłanianie szkodliwych gazów, do których zaliczyć można formaldehyd i resztę LZO, a także za eliminację nieprzyjemnych zapachów,
  • Siateczkowy filtr wstępny – zatrzymuje większe cząstki zanieczyszczeń, np. kurz czy sierść zwierząt.

Żywotność i cena filtrów wymiennych

Trójwarstwowy filtr do oczyszczacza powietrza Hisense AP220H – 119 zł (obecnie niedostępny)

Tryb pracy i eksploatacja

Hisense AP220H posiada 4 tryby pracy: niski, średni, wysoki oraz sleep. Jak widać, znalazło się miejsce dla trybu nocnego, zabrakło natomiast jakiegokolwiek trybu automatycznego. Wszelkich zmian w intensywności pracy musimy dokonywać ręcznie.

Trudny do wybaczenia brak trybu auto

Nasz główny zarzut to braku trybu automatycznego. Hisense AP220H nie jest oczywiście jedynym oczyszczaczem, który nie posiada trybu auto. Jest to jednak dość rzadko spotykane rozwiązanie, którego nie pochwalamy. Dlaczego? Wg naszych obserwacji oczyszczacz powietrza nie jest typem sprzętu, który ma angażować użytkowników. Chcą oni raczej kupić urządzenie, postawić w danym miejscu i nie musieć spędzać przy nim za wiele czasu. Oczyszczacz ma po prostu działać i wykonywać swoją pracę.

Tutaj ciężko będzie to od niego wyegzekwować, gdyż nie mamy w ogóle trybu automatycznego. Nie mamy także wskaźnika jakości powietrza, który odzwierciedlałby dane zebrane przez czujnik jakości powietrza.

Czujniki i wskaźniki: „Najlepszy czujnik jakości powietrza” – czyli właściwie co?

Hisense reklamuje swoje urządzenie jako „Twojego specjalistę ds. zdrowia” posiadający „najlepszy czujnik jakości powietrza”. Niestety nie podaje on konkretów dot. tego, jaki czujnik dokładnie zastosowano. Z przeanalizowanych przez nas informacji wynika, że jest to na pewno sensor cząstek stałychnie wiemy jednak, czy jest on laserowy, czy na podczerwień, jak również czy jest to czujnik frakcji PM2,5 czy np. PM10.

Oczyszczacz powietrza Hisense AP220H nie posiada także żadnego wskaźnika jakości powietrza PM2.5. Użytkownicy, którzy chcą na co dzień korzystać z tego urządzenia, muszą posiłkować się zatem własnym, dodatkowym czujnikiem PM2.5 (koszt od ok. 100 zł).

Sterowanie Hisense: panel z przyciskami i pilot

Hisense AP220H pilot oczyszczacza powietrza

Pilot oczyszczacza powietrza Hisense AP220H. Materiały producenta Hisense.

Dość budżetowy charakter sprzętu oznacza brak Wi-Fi i aplikacji mobilnej. Zdalne sterowanie jest jednak możliwe dzięki małemu pilotowi, dołączanemu w zestawie. Posiada on 4 przyciski – przyśpieszania i spowalniania prędkości oczyszczania, trybu nocnego oraz timera.

Dodatkowe funkcje? Timer, wskaźnik wymiany filtra i koniec

Hisense AP220H jest urządzeniem dość prostym, ubogim w funkcje. Znajdziemy tu jedynie timer oraz wskaźnik wymiany filtra. Nie znaleźliśmy żadnych informacji, jakoby urządzenie miało np. blokadę rodzicielską.

Wygląd Hisense AP220H

Hisense AP220H przód i bok oczyszczacza powietrza

Przód i bok oczyszczacza powietrza Hisense AP220H. Materiały producenta Hisense.

Hisense AP220H wygląda dość klasycznie. Bryła urządzenia jest wysoka i dość wąska. Górna część obudowa to panel sterowania, niestety bez wyświetlacza. Wymiary oczyszczacza to: 34,5 x 19,3 x 51 cm. Waga 4,7 kg.

Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Hisense AP220H

MarkaHisense
Model AP220H
Cena479 zł
Maks. CADR lub przepływ powietrza220 m³/h
Zalecana maks. powierzchnia*28,5 m²
Zalecana maks. kubatura152,5 m³
Głośność [dB]do 58 dB (realna wartość: 39-64 dB)
Pobór mocy [W]do 42 W
Liczba prędkości wentylatora4
Filtr wstępny tak
Filtr HEPA tak
Skuteczność wg klasyfikacji filtra HEPAE11
Filtr węglowytak
Żywotność filtrów12 mies.
Waga [kg]4,7 kg
Certyfikatyb.d.
Gwarancja2 lata

* przyjmujemy, że na każdy 1 m² pomieszczenia o wysokości wynoszącej 2,5 metra oczyszczacz powietrza powinien oferować minimum wartość maks. CADR dla pyłów równą 8 m³/h

Czy warto kupić oczyszczacz powietrza Hisense AP220H?

Hisense AP220H to urządzenie, które sprawdzi się na naprawdę małych powierzchniach. Polecamy je osobom, którym zależy przede wszystkim na cenie. Urządzenie nie posiada bowiem wielu funkcji, które znajdziemy w droższych modeli. Efektywność filtracji nie stoi też na wysokim poziomie ze względu na dość pobłażliwy algorytm oceny jakości powietrza.

Jeżeli szukasz oczyszczacza, który bezkompromisowo reaguje na smog, sprawdź:

Cena Hisense AP220H

Cena Hisense AP220H (2023-03-13) – 479 zł (sprawdź najniższą cenę na Ceneo.pl)

Galeria zdjęć Hisense AP220H

Sprawdź pozostałe modele oczyszczaczy powietrza Hisense

  • Hisense AP220H (recenzowany) – od 499 zł, CADR: 220 m³/h, brak jonizatora czy lampy UV-C brak trybu auto, brak aplikacji mobilnej,
  • Hisense AP580H – od 1204 zł, CADR: 580 m³/h, jonizator IonTech, Lampa UV-C, filtr z warstwą grafenu, słaby tryb auto, brak aplikacji mobilnej

FAQ – najczęściej zadawane pytania o oczyszczacz powietrza Hisense AP220H

Czy warto kupić oczyszczacz powietrza Hisense?

Oczyszczacz powietrza Hisense to budżetowa alternatywa dla bardziej markowych urządzeń. Niska cena zakupu jest z pewnością atutem. Należy mieć jednak na uwadze brak niektórych funkcji i dość pobłażliwy tryb automatyczny. Model AP220H nie posiada trybu automatycznego ani też wskaźnika jakości powietrza PM2,5.

Gdzie kupić filtr do oczyszczacza powietrza Hisense?

Filtrów do oczyszczaczy powietrza Hisense należy szukać w sklepie Media Expert (obecnie brak) oraz na portalach aukcyjnych. Należy się jednak liczyć z ograniczeniami w dostępności.

Jak oceniasz recenzję?

Aby wystawić ocenę kliknij w gwiazki

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje oczyszczaczy powietrza

12 marca 2024 · 9 minut czytania

Recenzja Sharp UA-KIN52E-W i UA-KIN52E-H. Oczyszczacz 2w1, od teraz z Wi-Fi

Sharp UA-KIN52 – najważniejsze cechy Wi-Fi zagościło w kolejnym modelu oczyszczaczy powietrza Sharp. I choć wciąż, stanowią one dość mały …

29 lutego 2024 · 7 minut czytania

Recenzja Sharp UA-KIN42E-W i UA-KIN42E-H. Popularny oczyszczacz 2w1 z nową funkcją Wi-Fi.

Sharp UA-KIN42 – najważniejsze cechy Sharp-UA-KIN42 to zmodernizowana wersja Sharp UA-KIN40, rozbudowana o moduł Wi-Fi. Pozostałe cechy pozostają bez zmian. …

16 lutego 2024 · 8 minut czytania

Xiaomi Smart Air Purifier Elite. Wydajny, ale dość drogi. Godny następca Pro H?

Xiaomi Smart Air Purifier Elite – najważniejsze cechy Najnowszy i największy oczyszczacz Xiaomi – model Air Purifier Elite to propozycja …

9 lutego 2024 · 7 minut czytania

Rozsądnie wyceniony średniej klasy oczyszczacz Philips AC2936/13 – warto kupić?

Philips AC2936/13 w naszej opinii Philips AC2936/13 w skrócie Philips AC2936/13 to oczyszczacz przeznaczony do pomieszczeń o metrażu max. 48 …

2 lutego 2024 · 5 minut czytania

Recenzja Electrolux Pure Multi 700 EPU73771DG. Oczyszczanie i ewaporacyjne nawilżanie, ale czy wydajne?

Electrolux Pure Multi 700 EPU73771DG to pierwszy oczyszczacz powietrza szwedzkiej marki, wyposażony w funkcję nawilżacza. Urządzenie wykorzystuje technologię ewaporacji. Niestety …