Wyróżniający się eleganckim, minimalistycznym designem, czarny nawilżacz HB UH2060DB to jeden z większych modeli nawilżaczy chińskiego producenta HB. Urządzenie skrywa w sobie 5,5 litrowy zbiornik na wodę oraz wydajność na poziomie 350 ml/h (450 w przypadku ciepłej mgiełki). Czy warte jest swojej ceny? (399 zł na dzień 26.09.2023)

Cena HB UH2060DB (2023-09-26) – 399 zł (link do Ceneo.pl)

Nawilżanie powietrza

Nawilżacz ultradźwiękowy HB UH2060DB to całkiem wydajne urządzenie. Maksymalna wydajność modelu wynosi 350 ml/h (450 ml/h w przypadku ciepłej mgiełki). W środku znajdziemy pojemny zbiornik na wodę, który pomieści 5,5 l.

Tryb pracy i eksploatacja

Nawilżacz powietrza HB UH2060DB działa na zasadzie ultradźwiękowego rozbijania cząsteczek wody, co emituje charakterystyczną mgiełkę o cząsteczkach wielkości 1 – 5 um. Urządzenie posiada 3 tryby pracy, w tym niezwykle przydatny tryb Auto oraz Night.

Model UH2060DB wyposażony jest w sporą ilość dodatkowych funkcji, mających na celu podnieść komfort użytkowania. Wśród nich znajdziemy m.in. elektroniczny higrostat z funkcją pracy ciągłej. Udogodnienie to jest  o tyle przydatne, gdyż pozwala ustawić pożądany poziom wilgotności (od 40 do 80%), do którego urządzenia samodzielnie będzie dążyć. Wyposażony w timer nawilżacz oferuje również możliwośc ustawienia czasu pracy w zakresie od 1 do 10 h.

Część użytkowników ucieszy z pewnością opcja jonizacji powietrza, która pozwala utrzymać odpowiedni bilans kationów i anionów w pomieszczeniu. Nawilżacz może być sterowany zdalnie za pomocą pilota. Na wyświetlaczu LED znajdziemy informacje o aktualnej wilgotności. W przypadku braku wody, urządzenie automatycznie się wyłączy. HB UH2060DB posiada rownież lampę UV, która pomaga w sterylizacji wnętrza nawilżacza.

Wraz z nawilżaczem, użytkownik otrzymuje rownież specjalny wkład ceramiczny, który usuwa z wody część związków wapnia i innych minerałów, dzięki czemu woda jest mniej twarda. Wg deklaracji producenta, filtr ten ma również działanie antybakteryjne, usuwając również z wody nieprzyjemne zapachy.

Korzystając z nawilżaczy ultradźwiękowych, musimy pamiętać, aby wlewać do nich wodę destylowaną lub po odwróconej osmozie. W przeciwnym razie urządzenie rozbijając cząsteczki wody, rozbije także znajdujące się w wodzie minerały i chemikalia. Unoszący się w powietrzu biały pyłek osadza się na meblach, powodujac także bóle głowy i oczu. Dlatego też tego powodu polecamy korzystać z ewaporacyjnych nawilżaczy powietrza, wykorzystujących najzdrowszą metodę nawilżania.

Wygląd

Nawilżacz powietrza HB UH2060DB posiada bardzo nowoczesny design. Utrzymany w czerni, minimalistyczny projekt z pewnością wyróżnia się na tle innych urządzeń.

Parametry techniczne nawilżacza powietrza HB UH2060DB

MarkaHB
ModelUH2060DB
Cena399 zł
Rodzaj nawilżaczaultradźwiękowy
Maksymalna wydajność (ml/h)350 (450 w przypadku ciepłej mgielki)
Pojemność zbiornika na wodę (l)5,5
Ilość prędkości3
FunkcjeAromaterapiaHigrostatTimerSterowanie pilotem
Głośność (dB)30
Moc (W)105
Elementy wymienneCeramiczny filtr WCF250 – Cena – 49 zł
Gwarancja2 lata

Czy warto kupić nawilżacz powietrza HB UH2060DB?

HB UH2060DB nie należy do najtańszych urządzeń na rynku. Cena 379 zł może okazać się nieco wysoka dla niektórych użytkówników. Z drugiej strony urządzenie gwarantuje przyzwoitą wydajność oraz duży zbiornik na wodę, zapewniając ciągłe nawilżanie przez kilkanaście godzin.

W środku znajdziemy również kilka istotnych funkcji, z higrostatem i trybem auto na czele. Jest też timer i możliwość zdalnego sterowania. Co ważne, HB UH2060DB cechuje bardzo cicha praca. Z drugiej strony urządzenie zużywa więcej prądu niż pozostałe nawilżacze marki HB.

Kupując nawilżacz HB UH2060DB należy pamiętać, iz jest to model nawilżacza ultradźwiękowego, a co za tym idzie wymusza on na użytkowniku korzystanie z wody destylowanej (dla własnego bezpieczeństwa). Pamiętajmy również, iż ultradźwięki są źle tolerowane przez niektóre zwierzęta domowe. Z powyższych względów polecamy więc korzystanie z nawilżaczy ewaporacyjnych.

Zapraszamy na nasz Ranking Nawilżaczy – sprawdź jak wypadły w nim nawilżacze ewaporacyjne.

Galeria zdjęć HB UH2060DB

HB UH2060DB w naszej opinii

Zalety

  • Jonizacja
  • Higrostat
  • Timer
  • Cicha praca
  • Oryginalny design

Wady

  • Średni stosunek ceny do oferowanej wydajności
  • Nawilżanie metodą ultradźwięków
  • Dość duży pobór prądu

Cena HB UH2060DB

Cena HB UH2060DB (2023-09-26) – 399 zł (link do Ceneo.pl)

Jak oceniasz recenzję?

Aby wystawić ocenę kliknij w gwiazki

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje nawilżaczy powietrza

8 lutego 2024 · 7 minut czytania

Jak grzyby po deszczu? Czy warto kupić nawilżacze ultradźwiękowe z Temu, Allegro?

Widzisz nawilżacz powietrza „grzybek” i zastanawiasz się, co to jest i czy faktycznie działa? Od pewnego czasu media społecznościowe i …

18 stycznia 2024 · 16 minut czytania

Nawilżacz powietrza z Biedronki – Ranking. Co warto wybrać?

Biedronka idzie w ślady Lidla i coraz mocniej wkracza w asortyment wyposażenia domu. Na stronie Biedronka Home możemy znaleźć aż …

12 stycznia 2024 · 5 minut czytania

Nawilżacz powietrza z Biedronki – ultradźwiękowy Blaupunkt AHA501. Warto kupić?

Zalety i wady Najważniejsze cechy Początek stycznia przyniósł ciekawą promocję w sieci sklepów Biedronka. Za 179 zł możemy stać się …

22 grudnia 2023 · 10 minut czytania

Nawilżacz ewaporacyjny Klarta Humea Grande – większy, wydajniejszy, bardziej opłacalny

Klarta Humea Grande w naszej opinii Jeśli po przeczytaniu recenzji zdecydujesz się na zakup nawilżacza powietrza Klarta, prosimy, skorzystaj z …

3 listopada 2023 · 6 minut czytania

Vestfrost VP-H2I20WH – modułowy nawilżacz do oczyszczacza. Warto kupić oddzielnie?

Vestfrost VP-H2I20WH- najważniejsze cechy Vestfrost VP-H2I20WH w naszej opinii Od przybytku głowa boli Nawilżacz powietrza Vestfrost VP-H2I20WH to ciekawa konstrukcja, …