Kosztujący niespełna 180 zł nawilżacz ultradźwiękowy HB UH2010DWS to kolejna propozycja chińskiego producenta Zhongshan Haibao Appliance Co. Ltd. Niewielkich rozmiarów urządzenie ma być propozycją skierowaną do niewymagających klientów, poszukujących nawilżacza do powierzchni ok. 16m². Czy urządzenie HB jest godną uwagi propozycją?

Cena HB UH2010DWS (2023-09-26) – 179 zł (link do Ceneo.pl)

Nawilżanie powietrza

Nawilżacz ultradźwiękowy HB UH2010DWS może pochwalić się niezłą wydajnością – od 160 do 350 ml/h (w zależności od wybranego trybu pracy) oraz imponującym, 5-litrowym zbiornikiem na wodę. Przy najwyższej wydajności, urządzenie może nawilżać pomieszczenie nieprzerwanie przez 14 godzin.

Tryb pracy i eksploatacja

HB UH2010DWS jest nawilżaczem ultradźwiękowym, działającym w opraciu o specjalny przetwornik ultradźwiękowy. To on sprawia, ze nawilżacz rozbija cząsteczki wody, emitując charakterystyczną widoczną mgiełkę o wielkości 1 – 5 um. Wlewając do środka chłodną wodę, automatycznie obniżymy nieco odczuwalną temperaturę w pomieszczeniu.

Urządzenie zużywa niewiele prądu, jest również ciche w swojej pracy. Użytkownicy mogą wybrać spośród wspomnianych dwóch trybów pracy – standardowego i SLEEP – zaprojektowanego z myślą o korzystaniu z nawilżacza w nocy. Model UH2010DWS posiada również dotykowy panel sterowania i kontrolkę LED, informującą o aktualnym poziomie mocy nawilżania i braku wody w zbiorniku. Brak ten powoduje również automatycznie wyłączenie się urządzenia, co jest dobrym rozwiązaniem z punktu widzenia higieny. Niestety nawilżacz nie posiada higometru, co sprawia, iż użytkownik musi sam kontrolować poziom wilgotności w pomieszczeniu. Brak jest również timera.

W nawilżaczu znajdiemy także specjalny wkład ceramiczny, który redukuje z wody związki wapnia i innych minerałów sprawiając, iż staje się ona mniej twarda. Wg deklaracji producenta, filtr ten ma również właściwości antybakteryjnie i usuwa z wody nieprzyjemne zapachy.

Pamiętajmy jednak, iż nawilżacze ultradźwiękowe wymuszają na użytkownikach korzystanie z wody destylowanej lub po odwróconej osmozie. W przeciwnym razie, urządzenie rozbijając cząsteczki wody, rozbija również minerały i chemikalia, które wraz z mgiełką emitowane są do wdychanego powietrza. Dlatego też tego powodu polecamy korzystać z ewaporacyjnych nawilżaczy powietrza, wykorzystujących najzdrowszą metodę nawilżania..

Wygląd

Nawilżacz powietrza HB UH2010DWS zamkniętej jest w modernistycznej, białej obudowie. Minimalistyczny design sprawdzi się w wielu rodzajach aranżacji.

Parametry techniczne nawilżacza powietrza HB UH2010DWS

MarkaHB
ModelUH2010DWS
Cena179 zł
Rodzaj nawilżaczaultradźwiękowy
Maksymalna wydajność (ml/h)350
Pojemność zbiornika na wodę (l)5
Ilość prędkości2
FunkcjeAromaterapia
Głośność (dB)35
Moc (W)20
Elementy wymienneCeramiczny filtr WCF050 – Cena – 24 zł
Gwarancja2 lata

Czy warto kupić nawilżacz powietrza HB UH2010DWS?

Nawilżacz ultradźwiękowy HB UH2010DWS dostępny jest za jedyne 149 zł. To dobra cena w stosunku do oferowanej wydajności (350 ml/h). Z drugiej strony model ten nie posiada higrometru, co utrudnia nieco utrzymywanie optymalnej wilgotności w mieszkaniu. Brak timera dla niektórych może okazać się również wadą. Na plus należy zaliczyć na pewno tryb pracy SLEEP oraz niskie zużycie prądu.

Nawilżacz HB UH2010DWS jest jednak urzadzęniem ultradźwiękowym, wymuszajacym dla własnego bezpieczeństwa korzystanie z wody demineralizowanej. Ponadto ultradźwięki mogą być trudne do zaakceptowania przez zwierzęta domowe. Ze względu na to polecamy bardziej nawilżacze ewaporacyjne. Urządzenie może być również stosowane do aromaterapii. Pamiętajmy jednak, aby ostrożnie wybierać olejki eteryczne, korzystając z certyfikowanych produktów.

Zapraszamy na nasz Ranking Nawilżaczy – sprawdź jak wypadły w nim nawilżacze ewaporacyjne.

Galeria zdjęć HB UH2010DWS

HB UH2010DWS w naszej opinii

Zalety

  • Niska cena
  • Wydajność
  • Długi czas pracy po napełnieniu zbiornika

Wady

  • Brak higrostatu
  • Nawilżanie ultradźwiękowe

Cena HB UH2010DWS

Cena HB UH2010DWS (2023-09-26) – 179 zł (link do Ceneo.pl)

Jak oceniasz recenzję?

Aby wystawić ocenę kliknij w gwiazki

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje nawilżaczy powietrza

8 lutego 2024 · 7 minut czytania

Jak grzyby po deszczu? Czy warto kupić nawilżacze ultradźwiękowe z Temu, Allegro?

Widzisz nawilżacz powietrza „grzybek” i zastanawiasz się, co to jest i czy faktycznie działa? Od pewnego czasu media społecznościowe i …

18 stycznia 2024 · 16 minut czytania

Nawilżacz powietrza z Biedronki – Ranking. Co warto wybrać?

Biedronka idzie w ślady Lidla i coraz mocniej wkracza w asortyment wyposażenia domu. Na stronie Biedronka Home możemy znaleźć aż …

12 stycznia 2024 · 5 minut czytania

Nawilżacz powietrza z Biedronki – ultradźwiękowy Blaupunkt AHA501. Warto kupić?

Zalety i wady Najważniejsze cechy Początek stycznia przyniósł ciekawą promocję w sieci sklepów Biedronka. Za 179 zł możemy stać się …

22 grudnia 2023 · 10 minut czytania

Nawilżacz ewaporacyjny Klarta Humea Grande – większy, wydajniejszy, bardziej opłacalny

Klarta Humea Grande w naszej opinii Jeśli po przeczytaniu recenzji zdecydujesz się na zakup nawilżacza powietrza Klarta, prosimy, skorzystaj z …

3 listopada 2023 · 6 minut czytania

Vestfrost VP-H2I20WH – modułowy nawilżacz do oczyszczacza. Warto kupić oddzielnie?

Vestfrost VP-H2I20WH- najważniejsze cechy Vestfrost VP-H2I20WH w naszej opinii Od przybytku głowa boli Nawilżacz powietrza Vestfrost VP-H2I20WH to ciekawa konstrukcja, …