Nawilżacz biurkowy Ariasana to bardzo popularny na polskim rynku model, który można spotkać również pod innymi nazwami. Przypominający z wyglądu tykwę, jest tanim, a zarazem eleganckim sprzetem. Niestety nie grzeszy wydajnością nawilżania, będąc w dodatku nawilżaczem ultradźwiękowym. Wymaga więc używania wody destylowanej. W przeciwnym eksploatacja może skończyć się bólem głowy czy podrażnieniem oczu.

Cena Ariasana (2021-01-14) – od 119 zł (link do CoolShop.pl)

Nawilżanie powietrza

Nawilżacz poweitrza Ariasana oferowany jest obecnie w dwóch wersjach, różniących się pojemnością. Mniejsza ma 150 ml pojemności, większa 400 ml. Urządzenie to zostało stworzone z myślą o biurkach, stołach czy blatach. Cięzko więc wyobrazić sobie na nich większy sprzęt. Minusem Ariasany jest niewielka wydajność nawilżania – zaledwie 35 ml/h.

Tryb pracy i eksploatacja

Nawilżacz powietrza Ariasana jest stosunkowo prostym urządzeniem o podstawowym zakresie funkcji.

Urządzenie spotkać można w salonach SPA czy gabinetach kosmetycznych. Z punktu widzenia takich miejsc z pewnością atrakcyjnym rozwiązaniem jest możliwość zmiany podświetlenia, korzystając z 1 z 7 świateł relaksacyjnych.

Ultradźwiękowy nawilżacz Ariasana 7 kolorów podświetlenia

7 kolorów podświetlenia do wyboru, źródło: materiały Ariasana

Ważnym udogodnieniem dla wielu osób będzie z pewnością możliwość stosowania aromaterapii. Urządzenie dostępne jest od razu w zestawie z 2 buteleczkami olejku aromatycznego (20 zł drożej).

Aromaterapia przedstawiana jest często jako niezwykle korzystna dla alergików. Pamiętajmy jednak, iż nie jest to regułą dla wszystkich cierpiących na alergie użytkowików. Ponadto decydując się na olejki aromatyczne, kupujmy tylko certyfikowane, naturalne produkty.

W codziennej eksploatacji przydatna będzie również możliwość ustawienia czasu pracy. Do wyboru: 1h, 3h lub praca ciągła. Jest też możliwość regulacji intensywności pary: słaba (25 ml/h) lub mocna (35 ml/h). Tak niewielka przekłada się na małą powierzchnię nawilżania, jedynie ok. 5m2.

Z funkcji wartych odnotowania jest też automatyczne wyłączanie się sprzętu po zużyciu całej wody.

Plusem ultradźwiękowych nawilżaczy jest bez wątpienia ich cicha eksploatacja. Należy jednak pamiętać o tym, że emitowane ultradźwięki mogą z kolei okazać się bardzo drażniące dla zwierząt domowych.

To nie jedyna wada nawilżania ultradźwiękowego. Korzystając z tego typu urządzeń, należy wlewać do nich wodę destylowaną lub po odwróconej osmozie. W przeciwnym razie urządzenie rozbijając cząsteczki wody, rozbije także znajdujące się w wodzie minerały i chemikalia. Unoszący się w powietrzu biały pyłek nie tylko spowoduje bialy osad na meblach, ale również wspomniane bóle głowy i oczu.

Z wyżej wymienionych powodów polecamy korzystać z ewaporacyjnych nawilżaczy powietrza, wykorzystujących najzdrowszą metodę nawilżania.

Zobacz ranking nawilżaczy powietrza

Wygląd

Nawilżacz ultradźwiękowy Ariasana to zgrabny, elegancki gadżet, który upiększy salon, sypialnie czy gabinety usługowe. Do wyboru mamy 2 wersje pojemności, nie różniące się między sobą wyglądem. Ich wymiary to: 125 x 95 mm lub 168 x 120 mm. Niewielkich rozmiarów sprzęt sprawdzi się na biurku, blacie czy stole. Należy jednak pamiętać, iż ze względu na znikomą wydajność, odczuwalna różnica w wilgotności będzie jedynie w pobliżu urządzenia.

Parametry techniczne nawilżacza powietrza Ariasana

MarkaAriasana
Model 
Cena119/139 zł
Rodzaj nawilżaczaultradźwiękowy
Maksymalna wydajność (ml/h)35
Pojemność zbiornika na wodę (l)0,15/0,4
Ilość prędkości2
Funkcje
  • aromaterapia
  • timer
Głośność (dB)b.d.
Moc (W)b.d.
Elementy wymienneBrak wymiennego filtra
Gwarancja2 lata

Czy warto kupić nawilżacz powietrza Ariasana?

Nawilżacz powietrza Ariasana należy traktować bardziej jako designerski gadżet, aniżeli urządzenie, które realnie podniesie wilgotność w standardowych pomieszczeniach. Zaletą tego modelu jest przede wszystkim jego niska cena. 119 zł w połączeniu z ładnym designem przekłda się na godną uwagi popularność sprzętu.

Niestety pomimo tych atutów nawilżacz należy do grupy ultradźwiękowych, a co za tym idzie wymaga stosowania wody destylowanej. W praktyce jest to jest nie tylko kosztowne (Litr wody kranowej kosztuje poniżej 1 gr. Litr wody destylowanej kosztuje 1 zł, ale może być również niebezpieczne dla zdrowia.

Zapraszamy na nasz Ranking Nawilżaczy – sprawdź jak wypadły w nim nawilżacze ewaporacyjne.

Galeria zdjęć nawilżacza powietrza Ariasana

Nawilżacz Ariasana w naszej opinii

ZALETY
  • Niska cena
WADY
  • Znikoma wydajność nawilżania
  • Brak higrostatu
  • Nawilżanie ultradźwiękowe

Cena nawilżacza powietrza Ariasana

Cena Ariasana (2021-01-14) – od 119 zł (link do CoolShop.pl)

Jak oceniasz recenzję?

Aby wystawić ocenę kliknij w gwiazki

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recenzje nawilżaczy powietrza

8 lutego 2024 · 7 minut czytania

Jak grzyby po deszczu? Czy warto kupić nawilżacze ultradźwiękowe z Temu, Allegro?

Widzisz nawilżacz powietrza „grzybek” i zastanawiasz się, co to jest i czy faktycznie działa? Od pewnego czasu media społecznościowe i …

18 stycznia 2024 · 16 minut czytania

Nawilżacz powietrza z Biedronki – Ranking. Co warto wybrać?

Biedronka idzie w ślady Lidla i coraz mocniej wkracza w asortyment wyposażenia domu. Na stronie Biedronka Home możemy znaleźć aż …

12 stycznia 2024 · 5 minut czytania

Nawilżacz powietrza z Biedronki – ultradźwiękowy Blaupunkt AHA501. Warto kupić?

Zalety i wady Najważniejsze cechy Początek stycznia przyniósł ciekawą promocję w sieci sklepów Biedronka. Za 179 zł możemy stać się …

22 grudnia 2023 · 10 minut czytania

Nawilżacz ewaporacyjny Klarta Humea Grande – większy, wydajniejszy, bardziej opłacalny

Klarta Humea Grande w naszej opinii Jeśli po przeczytaniu recenzji zdecydujesz się na zakup nawilżacza powietrza Klarta, prosimy, skorzystaj z …

3 listopada 2023 · 6 minut czytania

Vestfrost VP-H2I20WH – modułowy nawilżacz do oczyszczacza. Warto kupić oddzielnie?

Vestfrost VP-H2I20WH- najważniejsze cechy Vestfrost VP-H2I20WH w naszej opinii Od przybytku głowa boli Nawilżacz powietrza Vestfrost VP-H2I20WH to ciekawa konstrukcja, …